Мільйонні втрати міськбюджету. У столиці 70% продажів автогазу – нелегальні – А-95

9 листопада 2016, 14:30
Обсяг безподаткової торгівлі скрапленим газом у Києві за підсумками першого півріччя 2016 року перевищив 70%

Такі результати спеціального дослідження, проведеного консалтинговою групою А-95, призводить oilnews.

Згідно з даними Державної фіскальної служби, за перше півріччя 2016-го до міського бюджету Києва було перераховано 60,452 млн грн збору з роздрібного обороту підакцизних товарів (роздрібний акциз) від реалізації зрідженого газу. Відповідні дані ГФС надала на запит тимчасової контрольної комісії Київміськради з перевірки діяльності автозаправних станцій (в тому числі газових) і нафтосховищ (терміналів) на території Києва.

Відео дня

"Враховуючи, що середня ставка роздрібного акцизу в першому півріччі 2016 року склала 1,17 грн/л, такий обсяг коштів був сплачений з реалізації близько 28,4 тис. т зрідженого газу", - відзначили аналітики.

Між тим, за даними А-95, обсяг столичного ринку пропан-бутану в розглянутий період становив близько 90 тис. т.

"У першому півріччі 2016 року роздрібний акциз було сплачено всього з 30% продажів зрідженого газу, у зв'язку з чим втрати міського бюджету оцінюються в 140 млн грн", - заявив експерт консалтингової групи А-95 Артем Куюн.

На думку експертів, основну недоїмку формує зростаюча мережа нелегальних автомобільних газозаправних пунктів (АГЗП). За оцінками експертів А-95 і КМДА, їх кількість на сьогодні сягає 300 одиниць, що значно перевищує кількість легальних об'єктів газопостачання.

У свою чергу, причиною виникнення і зростання обсягів безподаткової реалізації скрапленого газу є введення збору з роздрібного обороту підакцизних товарів (€0,042/л) нафтопродуктів в 2015 р.

"Більшість нелегальних АЗС торгує без касових апаратів, перетворюючи роздрібний акциз у свій заробіток і конкурентну перевагу перед добросовісними операторами. Обсяги безподаткової торгівлі будуть зростати і далі, але вже за рахунок нинішніх платників цього податку, які будуть змушені йти в тінь, щоб зберегти свій бізнес", - зазначив Куюн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X