«Відзвітували, які ми патріоти». Арахамія назвав поспішною націоналізацію миколаївського заводу Дерипаски

22 лютого, 18:19
Олег Дерипаска, російський мільярдер (Фото:REUTERS/Maxim Shemetov)

Олег Дерипаска, російський мільярдер (Фото:REUTERS/Maxim Shemetov)

Народний депутат Давид Арахамія вважає поспішною націоналізацію Миколаївського глиноземного заводу російського мільярдера Олега Дерипаски.

Глава парламентської фракції Слуга народу Давид Арахамія назвав поспішною націоналізацію Миколаївського глиноземного заводу російського мільярдера Олега Дерипаски.

Відео дня

Про це депутат заявив у ході пресконференції 22 лютого, передає Інтерфакс-Україна.

За словами Арахамії, таке рішення створило соціальні та екологічні проблеми у місті.

«Ми як ура-патріоти пішли та відібрали цей завод, а я казав, що не треба робити зараз, а робити все наприкінці. Зараз питання: хто буде 7 тис. людей зарплату платити, а із сім'ями — 25 тис.», — заявив депутат.

Він підкреслив, що Миколаївський глиноземний завод працювати не може, оскільки перекрито море, яким завозилася сировина оксити) з Гвінеї.

«Завод стоятиме. 7 тис. підуть на вулицю, у Миколаєві буде велика криза, але всі прозвітували у Фейсбуці, які ми добрі патріоти — забрали у Дерипаски щось. Я казав: давайте не забиратимемо зараз, давайте триматимемо в кишені, чекатимемо, поки відкриється море, а потім заберемо, і в нас буде відразу безперервна робота», — додав депутат.

Арахамія додав, що, крім питання зарплат, існує ще й екологічна проблема — утримання шламових полів, з якими «завжди була екологічна катастрофа».

« Хто шламові поля утримуватиме, коли Дерипаски немає, співробітників немає, — взагалі не знаю. Що ми потім відправлятимемо армію утримувати ці шламові поля?» - додав депутат.

За його словами, робота заводу навіть після війни під питанням через розвал Запорізького алюмінієвого комбінату. ( ЗАлК) та відсутності в Україні іншого алюмінієвого виробництва. Зазначається, що будівництво нового навряд чи можливе без надання спеціального пільгового тарифу на електроенергію.

« Говорив із великою американською компанією: ( вони сказали) можемо побудувати за $1 млрд, можливо, десь у західній Україні, але спецтариф… Але наш комітет каже, що немає законодавчого механізму ( щоб) дати такий тариф: чому алюмінієвому комбінату можна, а іншим не можна буде конфлікт, скандал», — зазначив Арахамія.

За словами депутата, якщо Україна хоче мати «цю стратегічну галузь», необхідно буде «давати якісь преференції, інакше не працюватиме».

У липні минулого року миколаївські ЗМІ писали, що НГЗ та його дочірня структура СЦ Металург призупинили контракти з усіма співробітниками , окрім зайнятих у чергуванні та вищого керівництва.

Інше місцеве видання - Новини N - писало, що станом на початок серпня працівникам Миколаївського глиноземного заводу четвертий місяць не платили зарплату.

Як писало у 2020 році видання НікВести з посиланням на дані місцевої ОДА, Миколаївський глиноземний завод створює 77% шкідливих відходів у регіоні.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

30 січня цього року повідомлялося, що за клопотанням Офісу генпрокурора заарештовано майно російського підсанкційного олігарха Олега Дерипаски.

Зокрема, повідомлялося про арешт 32 млн грн найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію.

Раніше повідомлялося, що Мін'юст України подав позов до Вищого антикорупційного суду про стягнення у дохід держави активів російського олігарха Олега Дерипаски.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X