Microsoft і Google відмовилися продовжувати «патентне перемир’я», яке тривало шість років — FT

30 червня 2021, 17:45

Дві великі американські технологічні компанії Microsoft і Google не стали продовжувати так зване «патентне перемир’я».

Великі американські технологічні компанії Microsoft і Google не стали продовжувати шестирічне «патентне перемир'я», після того, як в квітні цього року термін угоди між компаніями закінчився. Про це пише Financial Times з посиланням на джерела знайомі з ситуацією.

Відео дня

Пакт між компаніями було укладено в 2015 році, коли Сундар Пічаї став генеральним директором Google, а Сатья Наделла очолив Microsoft. Як пише видання, термін укладеного між компаніями угоди закінчився в квітні цього року і сторони вирішили його не продовжувати.

За словами співрозмовника видання, угода між Microsoft і Google передбачала, що компанії не будуть судитися одна з одною і скаржитися регуляторам. Як пише видання, пакт також був спрямований на більш тісну співпрацю в галузях, що становлять взаємний діловий інтерес для компаній. Водночас співрозмовники FT близькі до обох компаній відзначали, що угода не допомогла згладити пряму конкуренцію на ринках, в тому числі в сфері хмарних обчислень і онлайн-додатків для підвищення продуктивності.

Як зазначає видання, рішення компаній не продовжувати угоду відкриває двері для прямого конфлікту в момент, коли регулятори прагнуть кинути виклик практикам, які, можливо, вкоренилися серед провідних технологічних компаній і перешкоджали більш відкритої конкуренції.

За словами одного зі співрозмовників FT, в компанії Microsoft вважали, що пакт був більш вигідний Google. Спроби більш тісної співпраці між компаніями не принесли тих результатів, на які сподівався розробник Windows.

Нагадаємо, що минулого тижня капіталізація Microsoft вперше досягла $2 трлн. Раніше з американських компаній таке вдавалося тільки Apple.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X