Ми знаємо, як це зробити. Топ-посадовець Нафтогазу розказав про перспективи стягнення коштів з Газпрому

28 лютого 2019, 19:26

В України є перспектива отримати затверджені Стокгольмським арбітражним судом кошти від російського Газпрому, заявив директор з адміністративної діяльності та енергоефективності Нафтогазу Віталій Щербенко у ефірі Радіо НВ.

"2,1 мільярди ми вже отримали. 2,5 – ми зараз робим все для того, щоб забрати ці гроші з Газпрому. Він ховає свої активи по всьому світі, але в нас є така перспектива, і ми розуміємо, як це зробити", – зауважив Щербенко.

Відео дня

Він зауважив, що на гроші, які виграла Україна, нараховуються відсотки. Наразі набігло близько 100 млн доларів.

За його словами, кампанія нашла активи у Великій Британії, Нідерландах, Америці, Швейцарії.

"Ми накладаємо арешт на ці активи. Далі буде примусове стягнення і реалізація цих активів", – додав Щербенко.

Раніше повідомлялося, що НАК Нафтогаз України почав процес примусового стягнення з російського Газпрому боргу в $2,6 млрд в юрисдикції Люксембургу.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачання Газпромом обсягів газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу. Нафтогаз зараховує переплати Газпрому за транзит газу в рахунок погашення пені.

Показати ще новини
Радіо NV
X