Метрополітен і Київпастранс просять міську владу підвищити вартість проїзду до 20 грн або виділити дотації

13 травня 2021, 11:50

Київський метрополітен і Київпастранс просять владу столиці підвищити вартість проїзду до економічно обґрунтованої або виділити мільярдні дотації.

Комунальні підприємства Київський метрополітен і Київпастранс звернулися до мера столиці Віталія Кличка і депутатам міської ради з проханням підвищити тарифи на проїзд в громадському транспорті до економічно обґрунтованого рівня.

Відео дня

Відповідні звернення були опубліковані в Facebook Київпастрансу та Київського метрополітену.

В офіційному зверненні київського метрополітену зазначено, що собівартість перевезення одного пасажира в метро за розрахунками на 2021 рік становить 20,04 грн. В такому випадку економічно-обґрунтований тариф становить 21,05 грн. У повідомленні говориться, що зараз дохід метрополітену з одного пасажира становить 6,38 грн, а перевезення пільговиків не компенсуються.

У разі, якщо тариф на проїзд в метро не буде підвищений, метрополітену знадобляться дотації з міського бюджету в розмірі мінімум 1,514 млрд грн, говориться в зверненні комунального підприємства. Збитки підприємства на поточний рік складуть близько 3,421 млрд грн, додали в метрополітені.

У Київпастрансі відзначають, що собівартість перевезення одного пасажира наземними видами транспорту становить 20,5 грн, а міською електричкою - 71,72 грн. Таким чином, економічно обгрунтований тариф на перевезення одного пасажира складає 25,18 грн і 78,9 грн відповідно.

У метрополітені заявляють, що така ситуація створює високу соціальну напругу на підприємстві через ризики невиплати зарплати. Також наголошується, що в локдаун метро працювало за перепустками, і пасажиропотік істотно скоротився.

«Днями ми отримали інформацію про переведення адміністративного персоналу на скорочений чотириденний робочий тиждень. Це рішення торкнеться близько 3 тис. Співробітників, які не отримуватимуть п'яту частину своєї зарплати», - підкреслили в метрополітені.

В 2021 році запланований пасажиропотік очікується на рівні 295,4 млн пасажирів, в той час як в 2019 році він склав 495,3 млн пасажирів.

У свою чергу в Київпастрансі заявили, що в умовах діючих тарифів для безперебійної роботи підприємству необхідна дотація в розмірі 2,477 млрд грн.

Нагадаємо, що за період жорсткого карантину навесні 2020 року Київський метрополітен недоотримав доходів на суму близько 621 млн грн.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X