Метінвест знайшов спосіб замінити втрачені підприємства на Донбасі - ЗМІ

27 червня 2018, 14:59

Гірничо-металургійна група Метінвест зацікавлена ​​у налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбанні нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольній Україні території, управління якими акціонери втратили в березні 2017 року.

Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на інтерв'ю генерального директора компанії Юрія Риженкова, передає Інтерфакс-Україна.

Агенство передає, що Метінвест має намір замістити металургійні та вугільні активи, захоплені бойовиками більше року тому.

Відео дня

При цьому Риженков зазначив, що група зацікавлена ​​у виробництві напівфабрикатів або сировини в Україні та виробництві готової продукції в країнах-кінцевих споживачах, нагадавши, що у квітні компанія завершила реструктуризацію боргу і може зосередитися на розвитку бізнесу.

"Ми втратили контроль над цими активами ц березні 2017 року понад рік тому, і з тих пір у нас не було жодних стосунків з цими активами або будь-яких контактів з цими активами, ми навіть не знаємо, що там відбувається. Тепер ми шукаємо партнерство, СП або злиття і поглинання. Ми також шукаємо деякі вугільні активи, бажано на місцях в Україні", - сказав гендиректор.

Крім того, Риженков зазначив, що у короткостроковій перспективі компанія отримає переваги від запровадження адміністрацією президента США мит на сталь, але ці заходи в довгостроковій перспективі зашкодять компанії, якщо ЄС прийме у відповідь заходи.

Відзначається, що Метінвест в США, в основному, поставляє чавун, який використовується сталеливарними підприємствами, і ця продукція потрібна в США. Але Метінвест продає сталеві напівфабрикати в ЄС, і в разі підвищення імпортних тарифів в Європі це відіб'ється і на поставках групи.

"Ми трохи стурбовані заходами, які будуть введені на інших ринках, особливо в Європейському союзі, де ми є одним з найбільших гравців", - сказав Риженков. При цьому, він додав, що відповідні заходи завдадуть шкоди світовій економіці та економіці США і викличуть "спіраль" інфляції.


Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,2%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,7%), які спільно керують компанією. Метінвест Холдинг - керуюча компанія групи Метінвест.


Нагадаємо, що 15 березня 2017 року група Метінвест заявила про втрату контролю над діяльністю своїх підприємств на територіях Донецької та Луганської областей, які не контролюються владою України . Зокрема, був втрачений контроль над Єнакіївським металургійним заводом, Макіївським металургійним заводом, Єнакіївським коксохімпром, Харцизьким трубним завод, Комсомольським рудоуправлінням, Краснодонвугіллям, Донецьккоксом і Металеном.

Показати ще новини
Радіо NV
X