Метінвест назвав причини ліквідації заводу на Донбасі

2 квітня 2018, 11:34

Група Метінвест прийняла рішення ліквідувати підприємство Донецьккокс, що розташоване на тимчасово неконтрольованій території України (НКТ), як юридична особа через неможливість його прибуткової діяльності.

Про це підприємство повідомило в системі НКЦПФР, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Рішення про ліквідацію в добровільному порядку без правонаступництва ухвалили збори акціонерів 29 березня поточного року. Однак тоді причини ліквідації не назвали.

Відео дня

"Дане рішення ухвалене у зв'язку з відсутністю у товариства подальших перспектив здійснювати прибуткову господарську діяльність", - констатується в інформації заводу.

За дане рішення проголосували 100% учасників зборів акціонерів.

При цьому уточнюється, що після задоволення вимог кредиторів, у емітента можуть залишитися активи на суму 68,2 млн грн для розподілу між акціонерами.

Також повідомляється, що у зв'язку з ліквідацією товариства акціонери відкликали в.о. гендиректора і членів наглядової ради, призначили ліквідатором компанії юрисконсульта Метінвест холдингу Михайла Вергуна.


Донецьккокс спеціалізується на виробництві доменного коксу, кам'яновугільної смоли, сульфату амонію. Раніше виробництво складалося з трьох технологічно самостійних коксохімічних заводів, розташованих в Донецьку: Рутченківської (чотири батареї), Донецького (дві батареї) і Смолянинівська (одна батарея).

За підсумками роботи в 2017 році Донецьккокс скоротив чистий збиток в 11,5 рази в порівнянні з попереднім роком - з 28,7 млн грн до 2,5 млн грн.

За даними депозитарію на 9 лютого 2018 року, у власності Метінвест Холдингу знаходиться 37,4% акцій підприємства, Metinvest BV (Нідерланди) - 56,3%. Статутний капітал Донецьккокс становив 62,2 млн грн, номінал акції - 0,25 грн.


Нагадаємо, що спочатку було закрито Смолянинівську ділянку. У 2006-2007 роках поетапно зупинили роботу двох батарей Рутченківської ділянки. Після зупинки ще двох батарей на цій ділянці діючими залишилися дві невеликі за потужністю батареї Донецької ділянки, які виробляють кокс для Донецьксталі.

У березні 2017 року група СКМ припинила контролювати роботу своїх активів, розташованих на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей.


Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,2%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією. Метінвест Холдинг - керуюча компанія групи Метінвест.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X