Метінвест Ахметова ліквідував коксохімічний завод на Донбасі

29 березня 2018, 18:55

Акціонери коксохімічного заводу Донецьккокс вирішили ліквідувати підприємство.

Таке рішення було прийнято на загальних зборах 29 березня, передають Українські Новини.

Причини ліквідації юридичної особи в прес-службі не прокоментували.


Донецьккокс спеціалізується на виробництві доменного коксу, кам'яновугільної смоли, сульфату амонію. Раніше виробництво складалося з трьох технологічно самостійних коксохімічних заводів, розташованих в Донецьку: Рутченківської (чотири батареї), Донецького (дві батареї) і Смолянинівська (одна батарея).

Відео дня

За даними депозитарію на 9 лютого 2018 року, у власності Метінвест Холдингу знаходиться 37,4% акцій підприємства, Metinvest BV (Нідерланди) - 56,3%. Статутний капітал Донецьккокс становив 62,2 млн грн, номінал акції - 0,25 грн.


Нагадаємо, що спочатку було закрито Смолянинівську ділянку. У 2006-2007 роках поетапно зупинили роботу двох батарей Рутченківської ділянки. Після зупинки ще двох батарей на цій ділянці діючими залишилися дві невеликі за потужністю батареї Донецької ділянки, які виробляють кокс для Донецьксталі.

У березні 2017 року група СКМ припинила контролювати роботу своїх активів, розташованих на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей.

У лютому 2018 року, Метінвест заявляв про плани ліквідувати підприємство Донецьккокс, що знаходиться на тимчасово неконтрольованої території України, як юридична особа.


Основними акціонерами Метінвесту є група СКМ Ріната Ахметова (71,24%) і Смарт-холдинг Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією. Метінвест Холдинг - керуюча компанія групи Метінвест.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X