Поганий рік для Ахметова. Метінвест скоротив прибуток більш ніж втричі
Серед причин падіння доходів в компанії називають зниження цін на сталь і зміцнення курсу гривні.
Нідердандская компанія Metinvest BV, «дочкою» якої є гірничо-металургійна група Метінвест, за підсумками 2019 року скоротила чистий прибуток в 3,5 рази, заробивши $ 341 млн і знизивши маржу на 7 процентних пунктів, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Повідомляється, що в 2018 році Метінвест заробив $ 1,188 млрд. при маржі в 10%.
Згідно з оприлюдненими фінансовими результатами за 2019 рік, виручка Метінвесту скоротилася на 10% - до $ 10,7 млрд, EBITDA — на 52%, до $ 1,213 млрд при падінні маржі на 10 п.п. — до 11% з 21%.
Загальна заборгованість компанії за 2019 рік зросла на 11% і склала $ 3,032 млрд за зниження обсягу грошових коштів на 2% - до $ 274 млн. Чистий борг компанії виріс на 12% - до $ 2,758 млрд, а капітальні інвестиції збільшилися на 17% - до $ 1,05 млрд.
За словами генерального директора Метінвесту Юрія Риженкова, на фінансові результати компанії в другому півріччі вплинув «стрімкий розвиток несприятливої кон’юнктури» ринків.
За словами Риженкова, в четвертому кварталі 2019 року ціни на сталь впали до найнижчого рівня з 2016 року. Топ-менеджер підкреслив, що в поєднанні з високими витратами на сировину це відбилося на світових сталеливарних компаніях і на Метінвесті.
Також Риженков заявив, що з точки зору операційної діяльності компанія показала «гідні результати».
«Виробництво сталі зросло на 3%, а частка сталевої продукції в загальному обсязі виробництва досягла 86%, збільшившись на 5 процентних пунктів в порівнянні з попереднім роком. Виробництво загального залізорудного концентрату зросло на 6% в порівнянні з попереднім роком, а виробництво коксівного вугілля — на 10% «, — зазначив глава холдингу.
Також він додав, що не останню роль в зниженні фінансових результатів зіграло укрепеніе курсу гривні на 12% по відношенню до долара США. Відзначається, що це збільшило собівартість продукції і знизило експортну конкурентоспроможність компанії.
Нагадаємо, що компанія Ахметова придивляється до польського заводу-банкрута групи ІСД.