«Стежать за ситуацією». Метінвест Ахметова і Новинського зацікавився заводом в Угорщині, яким володіла інша українська компанія — ЗМІ

Вадим Новинський та Рінат Ахметов, акціонери Групи Метінвест (Фото:Метінвест via Facebook)
Група Метінвест зацікавилася меткомбінатом в Угорщині, яким раніше володіла корпорація ІСД.
Група Метінвест зацікавлена у придбанні меткомбінату Dunaferr в Угорщині і начебто вже звернулася до уряду цієї країни. Про це повідомляє Agrus.Media.
Вони посилаються на лист генерального директора Групи Метінвест Юрія Риженкова до прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, в якому Dunaferr називають «потенційно цінним доповненням до групи». Як зазначається, меткомбінат може забезпечити низку синергій для української компанії і відповідає її стратегії, дозволяючи повністю використовувати власну сировину — залізорудний концентрат, окатиші та коксівне вугілля. Окрім того, європейський актив забезпечить «Метінвесту» власне постачання слябів для переробних активів.
Українська компанія проводила комплексну незалежну перевірку (due diligence) Dunaferr у 2018−2019 роках.
GMK Center з посиланням на пресслужбу Групи Метінвест пише, що українська компанія «вважає за потрібне стежити за ситуацією навколо Dunaferr». Бо в Угорщині розпочалася процедура ліквідації цього меткомбінату, який був одним із найбільших і найближчих до України споживачів вугілля та ЗРС.
Крім того, угорське підприємство входило у склад української корпорації ІСД.
«Метінвест є чи не єдиною у Європі компанією, яка завдяки вдалій географії та власному виробництву ЗРС може забезпечити безперервну завантаженість Dunaferr і вберегти комбінат від ліквідації, а його робітників — від втрати роботи. Саме тому Група виявляє певний інтерес до комбінату Dunaferr», — зазначили в пресс-службі Групи Метінвест.
У придбанні угорського комбінату також зацікавлена британська Liberty Steel.
У грудні 2022 року муніципальний суд Будапешту ухвалив рішення ліквідувати угорський ISD Dunaferr, меткомбінат отримав тимчасову адміністрацію. Водночас Тамаш Пінтер, мер Дунауйвароша, де розташований завод, звернувся до уряду з проханням взяти підприємство під контроль, назвавши малоймовірним втручання приватного інвестора.