АМКУ почав розглядати справу про придбання Метінвестом Дніпровського меткомбінату корпорації ІСД
Антимонопольний комітет України (АМКУ) оголосив сьогодні, що почав розгляд справи про опосередковане придбання компанією Metinvest BV Дніпровського металургійного комбінату (ДМК), розташованого в Кам’янському Дніпропетровської області.
Про це повідомляється на сайті АМКУ.
«Розпорядженням голови Антимонопольного комітету України — державного уповноваженого від 10 лютого 2021 року № 01/35-р розпочато розгляд справи про концентрацію у вигляді опосередкованого набуття у власність компанією Metinvest B.V (м. Гаага, Нідерланди) активів у вигляді єдиного майнового комплексу, що сукупно забезпечують господарську діяльність із виробництва та реалізації металопродукції, які належать публічному акціонерному товариства Дніпровський металургійний комбінат», — йдеться в повідомленні АМКУ.
У Метінвесті в коментарі НВ Бізнес повідомили, що ще не прийняли остаточне рішення про участь в конкурсі на покупку активів ДМК, «беручи до уваги значний простій заводу, його зупинку в 2017 році і, як наслідок, досить поганий технічний стан».
«ПАТ ДМК вже близько двох років проходить процедуру банкрутства, а з жовтня 2020 року перебуває в стадії санації. Планом санації передбачено максимальне задоволення вимог кредиторів шляхом продажу активів комбінату на торгах, стягнення дебіторської заборгованості і продажу непрофільних активів. Метінвест є лише одним з 230 кредиторів ПАТ ДМК, які більшістю голосів підтримали план санації, при цьому група далеко не найбільший кредитор», — заявили в Метінвесті.
Дніпровський МК — одне з найбільших металургійних підприємств України. До цього він входив до складу корпорації ІСД, яка з січня 2010 року більш ніж на 50% контролюється російським державним ВЕБ. Міноритарні акціонери ІСД — Сергій Тарута і Олег Мкртчан. Вважається, що оперативне управління на комбінаті здійснює менеджмент, наближений до Групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського.
16 жовтня 2020 року Господарський суд Дніпропетровської області виніс рішення про початок процедури санації Дніпровського МК, яка може зайняти два роки. Банкрутство меткомбінату було ініційовано в травні 2019 року за позовом ТОВ Техбудмонтаж груп, яке вимагало близько 2,5 млн грн. Загальна сума заборгованості ДМК, яку визнав суд — 87 млрд грн. Найбільші кредитори — Оптимал Трейд (20,9 млрд грн), Метінвест Холдинг (20,7 млрд грн), Таффі Плюс (18,9 млрд грн), Зета Інвест (11,2 млрд грн).
В кінці січня компанія Оптимал Трейд, про яку мало що відомо, отримала дозвіл АМКУ купити «активи у вигляді цілісного майнового комплексу ПАТ Дніпровський МК». Як писав НВ Бізнес, єдиний бенефіціар Оптимал Трейд — Олег Семенов. Людина з таким же ім'ям раніше працювала в компаніях Ріната Ахметова: групі Метінвест і агрохолдингу HarvEast Holding.