Як коронавірус допоміг з експортом компаніям Ахметова, Новинського, Жеваго і Ярославського
Через спалах коронавірусу в Бразилії, в світі різко зросла вартість залізної руди. Це допомогло українським компаніям поліпшити показники експорту.
На початку червня на світових ринках раптово зросла ціна залізорудної сировини (ЗРС). Якщо в останні дні травня спотові котирування ЗРС з вмістом заліза 62% були в районі $92 за 1 тонну, то вже 8 червня вони підскочили до більш ніж $103/тонна.
У порівнянні з початком травня ціни збільшилися майже на 25%. Це сильно допомогло українським експортерам ЗРС, серед яких можна виділити гірничо-збагачувальні комбінати (ГЗК) Групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського, компанію Ferrexpo (найбільший акціонер Костянтин Жеваго) і ГЗК Суха балка групи DCH Олександра Ярославского.
НВ Бізнес з’ясовував, як стрімке зростання цін пов’язане з коронавірусом COVID-19, чи позначилася ринкова ситуація на українській промисловості і як довго протримається висока вартість руди на світових ринках.
Карантин у Бразилії, який викликав зростання цін у всьому світі
6 червня одна з найбільших в світі залізорудних компаній Vale (Бразилія) призупинила видобуток на трьох рудниках комплексу Itabira потужністю 36 млн тонн на рік. Таке рішення пояснювалося постановою місцевого суду. А причиною рішення стала необхідність локалізувати великий спалах коронавируса COVID-19 серед працівників компанії.
Частка Itabira в загальному виробництві Vale за підсумками 2019 року склала близько 12%.
Слід зазначити, що паралельно китайська металургія почала виходити з карантину і нарощувати закупівлі залізної руди.