Металурги заявляють про гострий дефіцит металобрухту

2 березня 2016, 09:14
Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча (входить у групу Метінвест), в січні – лютому відчуває гостру нестачу брухту чорних металів і змушений замінювати його більш дорогим чавуном, що знижує конкурентоспроможність виробленої металопродукції

Про це написав генеральний директор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко в Facebook. За його словами, прийнятий Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) баланс металобрухту на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту у розмірі 1,1 млн тонн автоматично призведе до його дефіциту на внутрішньому ринку.

Відео дня

"ММК ім. Ілліча з початку року вже відчуває на собі нестачу цієї сировини: в січні на комбінат приїхало 4 тис. тонн брухту, а в лютому – всього 400 тонн. Тобто, фактично найбільший комбінат країни вже два місяці працює на власному чавуні. Ця ситуація вкотре демонструє: коли мова заходить про експорт брухту, інтереси країни, внутрішнього ринку і великого бізнесу для МЕРТ – не указ", - вважає гендиректор.

За його словами, на цей раз МЕРТ перевершив сам себе, "наплювавши не тільки на економіку України, але і на її чинне законодавство", затвердивши баланс лому без погодження з Міністерством юстиції та Держрегуляторної службою.

"Ми, металурги України, вимагаємо, щоб уряд вжив заходів для усунення порушень чинного законодавства та затвердив баланс лому з урахуванням інтересів економіки країни та всіх необхідних погоджень. Сьогодні ми б'ємося з останніх сил, щоб вижити. В умовах війни Маріуполь продовжує виробляти найбільший обсяг сталі в країні. І ми не допустимо, щоб всі наші зусилля були перекреслені окремими чиновниками, які, нехтуючи законом, приймають згубні для галузі рішення!", - резюмував топ-менеджер.

Як повідомлялося, МЕРТ у вівторок затвердив баланс лому чорних металів на 2016г зі збереженням високого рівня експорту металобрухту у розмірі 1,1 млн тонн, що майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини з-за його нестачі на внутрішньому ринку.

При цьому департаментом на сайті міністерства був оголошений прийом документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з металобрухтом.

У свою чергу об'єднання металургійних підприємств України "Металургпром" (Дніпропетровськ) і Федерація металургів України (ФМУ) надіслали листа на адресу міністра юстиції Павла Петренко, в якому вказали на низку порушень при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів. Зокрема, баланс і відповідний наказ не узгоджувалися з Державної регуляторної службою України і не зареєстрована в Мін'юсті.

У вівторок ввечері інформація про затвердження балансу брухту на 2016 рік наказом № 337 від 1 березня 2016 року і оголошенні прийому документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з металобрухтом з сайту МЕРТ зникли.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X