Металурги вимагають зміни механізму розподілу брухту

11 березня 2016, 12:03
Об'єднання Маталлургпром і Федерація металургів України пропонують змінити механізм розподілу брухту чорних металів на внутрішньому ринку та на експорт

Про це повідомляє Канал24.

Законодавчі зміни українські металурги виклали у своєму зверненні до голови Верховної Ради Володимиру Гройсману, голові комітету з питань економічної політики Андрієві Іванчуку та голови комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктору Галасюку.

Відео дня

Вони запропонували за допомогою закону визначити механізм, який задовольнив би потреби всіх учасників ринку. На їх думку, потрібно зменшити дефіцит сировини на внутрішньому ринку, щоб забезпечити оборонну промисловість і відновити об'єкти інфраструктури.

З обігу випливає, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) 1 березня цього року затвердив розрахунковий баланс утворення та споживання брухту чорних металів на українському ринку з експортним об'ємом до 1,1 млн тонн. Раніше експерти і народні депутати закликали обмежити вивезення сировини з-за його дефіциту в країні.

Як заявили металурги, за останні п'ять років заготівля брухту впала майже в 2 рази – до 4,3 млн тонн у минулому році.

За січень-лютий поточного року збір брухту впав на 53% порівняно з аналогічним періодом 2015-го – до 285 тис. тонн.

За прогнозами МЕРТ, заготівля в цьому році збільшитися на 7% - до 4,6 млн тонн. Реальний прогноз – на рівні 2,5-2,8 млн тонн.

Згідно зі зверненням, міністерство без консультацій і обговорень з громадськістю затвердив баланс на вимогу брухтовиків. Цю інформацію виробники дізналися зі ЗМІ.

"Перетворення України на сировинну базу для іноземної металургії призведе до дефіциту металобрухту в майбутньому і, відповідно, до занепаду металургії та пов'язаних з нею галузей: гірничої, феросплавної, транспортної і енергетичної. У результаті держава не тільки недоотримає і валюту, і надходження до бюджету, але й опиниться в складній суспільній кризі, пов'язаному з зупинкою містоутворюючих підприємств", – заявили металурги у своєму листі.

Раніше повідомлялося, що валютна виручка від експорту чорних металів скоротилася майже в половину.

Показати ще новини
Радіо NV
X