Металурги прокоментували плани "ЛНР" щодо націоналізації їхнього майна

16 лютого 2017, 16:08
Українські металургійні підприємства заявляють про припинення своїх виробництв у разі «націоналізації» їх з боку так званої «ЛНР»

Як розповіли НВ Бізнес, у групі Метінвест на тимчасово непідконтрольній території Україні розташована низка підприємств Групи Метінвест, серед яких – вугільне об'єднання «Краснодонвугілля» (Луганська обл.), Єнакіївський металургійний завод, Макіївський металургійний завод, Комсомольське рудоуправління і Харцизький трубний завод (всі – Донецька обл.). Юридично всі вони були перереєстровані у містах, підконтрольних Україні, – Сєверодонецьку і Маріуполі. «Це означає, що всі ці підприємства у своїй діяльності керуються законодавством України, отримують всі необхідні ліцензії в Україні і сплачують податки, збори та інші обов'язкові платежі в державний бюджет України, а також приносять валюту в країну за рахунок своєї експортної виручки», - заявили в Метінвесті.

Відео дня

«ДНР і ЛНР не визнані в жодній країні світу, з якими ми ведемо торговельну діяльність. «Націоналізація» або перереєстрація підприємств в юрисдикції ДНР/ЛНР призведе до повного припинення експорту їхньої продукції. Крім того, вони не зможуть продовжувати свою подальшу роботу без кваліфікованого менеджменту і персоналу, який група Метінвест змушена буде скоротити. Такі дії неминуче призведуть до зупинки підприємств та їхнього подальшого закриття», - заявили в компанії.

Там нагадують, що тільки на зазначених підприємствах зазнають скорочення майже 20 тисяч осіб. Після їхньої зупинки буде звільнення людей і на підприємствах суміжних галузей – енергетики, транспорту, машинобудування – а також підрядних організацій, що призведе до соціального вибуху. «Ми вважаємо такий сценарій неприпустимим і маємо намір продовжувати здійснювати всю діяльність підприємств, фізично розташованих на контрольованих територіях, в рамках українського законодавства», - заявили у прес-службі компанії.

Там відзначають, що криза в галузі може настати набагато раніше, ніж будуть прийняті відповідні закони в невизнаних республіках. «В кінці січня група людей, які називають себе колишніми бійцями українських добровільних батальйонів, заблокували рух поїздів на кількох залізничних перегонах у Луганській області і оголосили про початок торгової блокади непідконтрольних Україні територій. Таким чином, були заблоковані не тільки постачання коксівного вугілля на адресу українських металургійних підприємств, але і постачання енергетичного вугілля, необхідного для роботи теплоелектростанцій», -- повідомили в Метінвесті.

Виконавчий директор Індустріального союзу Донбасу Максим Завгородній, чий Алчевський меткомбінат розташований на окупованій території «ЛНР», заявив, що підприємство зупинить завод у разі його «націоналізації». «Наше підприємство перетвориться на купу руїн. Це не працюватиме за жодних обставин. Сертифікація, експорт і так далі, все це може працювати тільки через Україну», -- зазначив Завгородній.

Він назвав ініціативи «ЛНР» «фантазіями». «Немає такої держави, як «ЛНР» у світі. З сертифікатом «ЛНР» жодна країна світу метал у виробництво не візьме. У нас 95% продукції постачається в Угорщину, Польщу, країни Євросоюзу та Північної Америки. Ми позбудемося цих поставок у повному обсязі. Націоналізація торкнеться серйозних банків, які давали гроші на модернізацію Алчевського меткомбінату. Це не буде працювати, навіть якщо хтось захоче», - заявив виконавчий директор ІСД.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, що "парламент" так званої ЛНР розглянув і прийняв у першому читанні проект "закону" про націоналізацію низки підприємств, у тому числі і тих, що належать Метінвесту та ІСД. Про це заявив так званий голова "республіки" Ігор Плотницький.

Показати ще новини
Радіо НВ
X