Дві великі мережі АЗС відновили продаж преміального палива після роз’яснення Мінекономіки
Великі мережі АЗС Socar і KLO заявили про відновлення продажів преміального палива після роз’яснення Мінекономіки.
Дві мережі автозаправних станцій Socar і KLO оголосили про відновлення продажів преміального палива. Про це повідомляється в Facebook компаній.
Про відновлення продажів мережі оголосили після того, як в уряді роз’яснили, що урядова постанова про регулювання цін на пальне не стосується його преміумвидів.
«SOCAR відновлює продаж преміального пального Nano 95, Diesel Nano Extro! Це рішення було прийнято відповідно до роз’яснення Міністерства економіки «, — йдеться в повідомленні компанії.
Про відновлення продажів преміального палива заявили і в KLO. У компанії підкреслили, що з подібного роз’яснення «Варто було розпочинати».
Наскільки внутрішні проблеми з постачанням палива вплинуть на його ціну і як на це може вплинути обіцяна урядом боротьба з нелегальним ринком палива — в подкасті на Радіо НВ:
«Неділя, вечір: Кабмін публікує роз’яснення, в якому вперше уточнює, що регулювання цін стосується тільки соціальних видів пального і не розповсюджується на „брендове преміальне“ пальне… Неділя, пізній вечір: Ми відновлюємо продажі VENTUS 95 та VENTUS Diesel», — йдеться в повідомленні KLO.
Нагадаємо, що 14 травня Кабмін ввів держрегулювання цін на бензин і дизпаливо. Згідно з розпорядженням уряду на період дії карантину будуть встановлені граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного палива (не вище 7 грн / літр) і бензину (не вище 5 грн / літр).
Середня вартість дизпалива (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm), що включає митні платежі (Акцизний податок та податок на додану вартість), буде розраховуватися на підставі даних Platts CIF NWE за попередній календарний місяць / декаду.
Профільне видання enkorr зазначає, що, згідно з постановою уряду, середня ціна дизельного палива в травні з урахуванням граничної націнки має становити 27,89 грн / л, бензину — 30,22 грн / л.
У Європейській Бізнес Асоціації (EBA) заявили, що бізнес не підтримує введення державного регулювання цін на пальне і додали, що це «сприятиме тінізації ринку».
У Мінекономіки визнають, що введення держрегулювання цін на бензин і дизпаливо матиме негативний вплив на бізнес, однак запевняють, що це дозволить створити на ринку рівні умови.
Раніше постановою від 29 березня Кабмін ввів декларування зростання роздрібних цін на бензин і дизельне паливо на 1% і більше. Постанова набула чинності 12 травня. Уряд вніс бензини марок А-92 і А-95, а також дизпаливо в перелік соціально значущих товарів, затверджених постановою № 341 від 22 квітня 2020 року.