Менше залежності від РФ. Насалик підтвердив план будівництва заводу з виробництва палива для АЕС

22 грудня 2016, 15:44
Україна у рамках політики щодо переведення енергосектору на власну сировину і відходу від залежності від поставок з Росії побудує завод з виробництва твердих тепловиділяючих збірок (ТВЗ) для атомних електростанцій

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, передає Інтерфакс-Україна.

"Є три компанії, готові взяти участь в конкурсі: китайська компанія, яку ми допустили, Westinghouse і французька компанія, яку я поки не хочу називати", – сказав він.

Відео дня

Міністр зазначив, що в поточному році з 13 поставок палива для українських АЕС чотири поставки здійснила компанія Westinghouse, що становить практично 30%.

"Ядерна енергетика готова перейти на нього (паливо Westinghouse – ред.) в повній мірі", – додав Насалик.

Нагадаємо, що до анексії Росією Криму Україна планувала будівництво в Кіровоградській області заводу з фабрикації ядерного палива на основі технології російської паливної компанії ТВЕЛ. Було створено ПрАТ Завод з виробництва ЯП, в якому українському держконцерну Ядерне паливо належить 50% плюс 1 акція в підприємстві, ТВЕЛ - 50% мінус 1 акція.

Передбачалося, що завод уже в 2015 році повинен був приступити до виробництва ТВЕЛів і ТВЗ, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі, в 2020 році - до виготовлення паливних порошків і таблеток. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $ 450 млн.

У лютому 2016 року Держінспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) не задовольнила заяву ПрАТ Завод з виробництва ЯП на отримання ліцензії для проведення робіт зі спорудження паливного заводу. У той же час в річному звіті ТВЕЛ було заявлено, що компанія готова повернутися до реалізації проекту в Україні на колишніх умовах.

Показати ще новини
Радіо NV
X