МАУ і ЮТейр домовилися про нові умови перельотів між Києвом і Москвою

16 травня 2016, 19:39
Російська компанія ЮТейр і українська МАУ вирішили спростити життя своїм пасажирам. 16 травня 2016 року російський перевізник повідомив, що тепер між сторонами підписано інтерлайн-угода, яка стосується авіасполучення між Києвом і Москвою. Нагадаємо, що зараз прямі рейси між Росією і Україною заборонені

У повідомленні Ютейр наголошується, що такі перевезення можуть бути оформлені за спеціальним трансферним тарифами. Перевагами трансферного перельоту є відсутність необхідності повторного проходження реєстрації на стикувальний рейс та оформлення багажу пасажира до кінцевого пункту призначення.

Відео дня


Авіакомпанія ЮТейр включає в себе компанії, які здійснюють експлуатацію літаків і вертольотів, а також компанії по їх ремонту та технічному обслуговуванню, підготовці персоналу, сервісного забезпечення польотів і продажу квитків. У розпорядженні ЮТейр налічується 74 літака. За обсягом пасажиропотоку ЮТейр займає 2-е місце в Росії після Аерофлоту. Контролюючий акціонер компанії (75,64 %) - пенсійний фонд компанії "Сургутнефтегаз". Генеральний директор компанії — Андрій Мартиросов. У 2014 році дочірня компанія Ютейр-Україна згорнула регулярні рейси в Україні.


У компанії МАУ повідомлення партнера не коментують.

"Якщо авіакомпанії підписують інтерлайн-угоди, то це означає, що вони більш тісно співпрацюють", - пояснює експерт з транспорту некомерційної організації Офіс ефективного регулювання Сергій Хижняк. За його словами, досі доводилося купувати, приміром квиток з Києва до Мінська, а потім з Мінська до Москви. При цьому ніхто не відшкодовував пасажирам збитки в тому випадку, якщо він не встигав на другий рейс через затримку першого. Також не було можливості реєструвати багаж до місця призначення. "Зараз відповідальність за стиковку і доставку багажу беруть на себе МАУ і ЮТейр", -- пояснює Хижняк.

За словами партнера юридичної фірми Анте Андрія Гука (з питань авіації), ця угода дає можливість авіакомпанії МАУ продавати свої квитки Київ-Мінськ і квитки компанії ЮТейр Мінськ-Москва. "Теж саме може зробити і ЮТейр", - говорить він. Це взаємовигідна угода, яка дозволить збільшити заповнюваність обох рейсів. "Вони допоможуть один одному продавати квитки", - пояснює Гук.

Пряме авіасполучення між Україною і Росією було припинено 26 жовтня 2015 року у відповідь на аналогічні санкції з боку РФ.

За словами Хижняка, авіакомпанії страждають від припинення прямих перельотів і змушені шукати різні варіанти співпраці. "Той прямий пасажиропотік між Україною і Росією нікуди не подівся, а подався через проміжний пункт, як Мінськ", - каже Хижняк. Гук додає: "Це показник того, що авіакомпанії змирилися з тим, що в політиці своїх країн ніяких змін не варто очікувати і тим самим довелося домовлятися".

Показати ще новини
Радіо НВ
X