МАУ ввезе в Україну два найбільших в історії країни пасажирські літаки

2 вересня 2021, 17:30

МАУ ввезе в Україну два далекомагістральних літаки Boeing 777−300. Судна стануть найбільшими в історії української авіації пасажирськими літаками, які здійснюють комерційні рейси у флоті авіакомпаній країни.

Авіакомпанія міжнародні авіалінії України (МАУ) до кінця 2021 року ввезе в Україну два далекомагістральних широкофюзеляжних літаки Boeing 777−300.

Про це пише профільне видання avianews з посиланням на директора туроператора Компас Дмитра Гудзія.

Відео дня

Судно Boeing 777−300 стане найбільшим в історії української авіації пасажирським літаком, який коли-небудь здійснював комерційні рейси у флоті авіакомпаній країни.

«Зараз ми на фінальній стадії підписання договору з МАУ про використання цих літаків», — додав Гудзій.

Також він додав, що наявність саме двох авіалайнерів було однією з умов переговорів між МАУ і туроператором. Другий борт потрібен для резерву — на випадок, якщо один з літаків не зможе виконувати рейси.

Обидва літаки розраховані на перевезення 426 пасажирів в салонах трьох класів:

  • клас бізнес + на 12 місць з розміщенням крісел 2 + 2 + 2;
  • клас бізнес на 14 місць з розміщенням крісел 2 + 3 + 2;
  • клас економ на 400 місць з розміщенням крісел 3 + 4 + 3.

МАУ бере літаки в основному для чартерних програм туроператора, але у вільний час зможе використовувати їх для своїх рейсів — наприклад в США або Канаду.

Турагентство вже анонсувало три польотних програми на Boeing 777−300 з Києва в місця елітного пляжного відпочинку: на Домінікану, в мексиканський Канкун і на Мальдіви. Компанія почне виконувати рейси в грудні цього року.

Нагадаємо, що 21 серпня Рада нацбезпеки і оборони доручила Кабінету міністрів протягом місяця врегулювати ситуацію з боргами авіакомпанії МАУ. Йшлося про зростання заборгованості перевізника перед ДП Украерорух і аеропортом Бориспіль.

Також повідомлялося, що компанія не платить збори до державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях.

У відповідь на дії РНБО CEO авіакомпанії Міжнародні авіалінії України Євген Дихне заявив, що фінансовий стан МАУ на цей момент «Максимально стабільне і ефективне».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X