Масове відключення електроенергії з 1 квітня скасовується

28 березня 2019, 14:11

Укрінтеренерго продовжить постачати електроенергію для проблемних споживачів

Споживачі електроенергії, які перебувають на постачанні у держпідприємства Укрінтеренерго як постачальника "останньої надії", і які не змогли знайти іншого контрагента після закінчення 90-денного терміну (максимально дозволеного для перебування на постачання у ПОН), продовжать купувати у нього електроенергію за вільними цінами, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Як повідомила голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, Оксана Кривенко, таке рішення уряд прийняв за пропозицією НКРЕКП.

Таким чином, вдасться уникнути масових відключень проблемних категорій споживачів - в першу чергу водопостачальних і вугледобувних підприємств.

Разом з тим, підкреслила Кривенко, споживачі, які мають заборгованість перед Укрінтеренерго, зобов'язані її реструктуризувати.

За даними НКРЕКП, заборгованість за електроенергію споживачів "постачальника останньої надії" з початку 2019 року склала 1,8 млрд грн. Найбільше заборгували вугледобувні держпідприємства (583 млн грн) і КП Вода Донбасу (180 млн грн).

Раніше повідомлялося, що на початку квітня може відбутися відключення від поставок електроенергії життєво важливих підприємств, в числі яких міські водоканали.

Відповідно до закону, 31 березня 2019 року ДП Укрінтеренерго завершує постачання електроенергії споживачам, які приєдналися до договору про постачання електричної енергії постачальником "останньої надії" 1 січня 2019 року.

І якщо до 1 квітня 2019 року у такого споживача немає договору з новим постачальником, все одно постачання  електроенергії припиняється шляхом відключення електроустановок такого споживача без додаткового попередження.

Це означало, що вже на початку квітня можуть відбутися відключення від поставок електроенергії життєво важливих підприємств, в числі яких міські водоканали. Адже укласти договір з новим постачальником електроенергії підприємства, у яких є старі борги, не змогли б.

Показати ще новини
Радіо НВ
X