Марина Кравченко, Edelburg Development: «Сучасний покупець платить не за квадратні метри, а за стиль життя»

29 листопада 2018, 11:57
Новини компаній
фото: Edelburg Development

фото: Edelburg Development

У 2017 році компанія Edelburg Development почала реалізовувати свій перший проект - ЖК Edelweiss House. Зараз в її портфелі вже три комплекси і кілька перспективних майданчиків в освоєнні. Про рішення вийти на цей висококонкурентний ринок саме зараз, про очікування сучасного покупця і перспективи для житла бізнес-класу в інтерв'ю НВ розповіла Марина Кравченко, комерційний директор Edelburg Development

Відео дня

- Як Ви оцінюєте стан ринку нерухомості сьогодні, які перед нею стоять, і перспективи?

Сьогодні пропозиція об'єктивно перевищує попит. Але нас це абсолютно не лякає, тому що більшість проектів, які на цей момент у продажу, на жаль чи на наше щастя, проектували стандартно, вони дуже схожі і нічим не виділяються. Ми ж продаємо не просто квадратні метри, а певний спосіб життя, комфорт у наших проектах. Зараз час покупця, саме він диктує свої умови. Необхідно виділяться, пропонувати новий продукт. Ринок нерухомості виходить на якісно вищий рівень. Умовно кажучи: виживе найсильніший.

- Багатьох забудовників лякають нові ДБНи і ряд ініціатив Мінрегіонбуду. Як Ви ставитеся до нових будівельних норм?

Насправді ми так проектували і будували раніше. Закриті двори без машин, дотримання поверховості, планувальні рішення - для нашого ринку це ноу-хау, але для компанії Edelburg Development - ні. Особливо гостро забудовники сприйняли нововведення щодо кількостей паркомісць. Ми ж ще в 2017 році в ЖК Edelweiss House запропонували на 474 квартири 625 машино-місць. Коефіцієнт 1,3 на квартиру, тобто парковки вистачить усім. Це перший такий проект для Києва, де людині не доведеться шукати місце для паркування і потім йти пішки до свого будинку.

- На ринку зараз неабияка боротьба за клієнта. Як зважилися вивести новий бренд на цей досить «щільний» ринок?

Насправді, для ринку ми як Edelburg Development - молода команда, але керівник кожного з підрозділів - це професіонал з багаторічним досвідом роботи. Тому страху немає зовсім, зате є знання ринку і розуміння, чого хочемо. Найчастіше компанії будують за рахунок покупців, залучаючи активно їх гроші ще на старті. Ми знаємо, що є певна недовіра до нових девелоперів, тому, щоб показати, що ми вміємо і можемо, перший свій проект фінансуємо абсолютно самостійно. Не прагнемо продавати відразу, хочемо показати, що ми виконуємо взяті на себе зобов'язання.

- Розкажіть трохи про Ваші проекти.

Перший наш проект, з яким ми вийшли на ринок, це ЖК Edelweiss House на вулиці Звіринецькій, 72. Це був об'єкт іншого забудовника, нас запросили як девелопера і інвестора. Ми провели повну реновацію проекту, змінили всю інженерію, планувальні рішення. Квартири в комплексі починаються з четвертого поверху, а будинок стоїть на стилобаті, в якому розташовані паркінг, комерція, вся необхідна інфраструктура. Вже з 7 поверху у всіх квартирах відкриваються панорамні види на ботанічний сад, Дніпро і Голосіївський парк.

Ще один цікавий концепт - ЖК Поділ Град Vintage. Це 6-секційний будинок, в якому всього 10 поверхів. Розташований він в історичному центрі з автентичною архітектурою, але абсолютно сучасною і високотехнологічною інженерією. Ми в кожній секції за епохами оформили хол, щоб можна було простежити історію Подолу в одній будівлі.

І, звичайно ж, ЖК Edeldorf - ще один проект з видовими квартирами в Печерському районі, де вікна дивляться на Дніпро, монумент «Батьківщина-мати», Києво-Печерську Лавру і Царське Село. Це дві сучасні висотки на двоповерховому стилобаті. До речі, цей житловий комплекс отримав премію iBuild-2018 в номінації «Кращий житловий проект року».

- Молодій компанії в такому висококонкурентному середовищі, напевно, непросто. За рахунок чого вдається конкурувати з пулом постійних гравців на ринку?

Ми вважаємо, що наші проекти кращі за багатьма характеристиками, інакше ми б просто не виходили на ринок. Навіщо ще один стандартний проект? По-перше, всі наші планування дуже функціональні. Людина, у якої є гроші, їх рахує. І навряд чи стане переплачувати за непотрібні метри.

Здебільшого у нас однокімнатні та двокімнатні квартири - навіть в бізнес-класі вони користуються більшою популярністю. До слова, всі планування запроектовані так, щоб була можливість об'єднати кілька квартир в одну, якщо інвестору це потрібно.

Крім того, в кожному нашому комплексі намагаємося пропонувати покупцеві певний відсоток нестандартних планувань. Це квартири з другим світлом, терасами, зимовим садом, квартири, в яких може бути встановлений камін. Це ті рішення, які на нашому ринку ще в новинку, але вимогливий покупець вже на них чекає.

- До речі, про жителів і покупців. Хто сьогодні купує квартири в ЖК Edelburg Development? Як би Ви охарактеризували ці категорії інвесторів?

Повторюся, це людина думає, сучасна, яка рахує гроші. Зазвичай це ті, кому потрібен високий рівень якості. Багато покупців переїжджають до нас з інших ЖК, трохи старшого формату, дізнавшись про технологічність наших будинків. Все в наших проектах продумано до дрібниць. Наприклад, при вході в будинки ми розмістили кімнати, де можна помити домашнім улюбленцям лапи після прогулянки або колеса в дитячому візочку, на першому поверсі - кімнати очікування для водіїв. До того ж ми хочемо створювати якесь співтовариство мешканців, саме тому в ЖК Edeldorf і ЖК Edelweiss House передбачили просторі холи і лобі. У ЖК Edeldorf - це близько 400 кв. м загального простору, де можна провести бізнес-зустріч, випити кави і поспілкуватися з сусідами, подружитися з ними, почекати таксі. Забезпечувати життєдіяльність комплексу буде керуюча компанія. Вона ж буде не тільки експлуатувати дорогі інженерні комунікації та обслуговувати будинок, але й забезпечуватиме комфорт мешканців: це і консьєрж-сервіс 24/7, і додаткова охорона, і організація спільних свят.

- Який сьогодні головний тренд, на Вашу думку, на ринку житла бізнес-класу?

Покупець зараз хоче, щоб йому пропонували не тільки квадратні метри, комфорт, але й новий стиль життя сучасної людини. При цьому дуже важливо не просто декларувати обіцянки, а й виконувати їх. Ми хочемо дати своєму покупцеві більше, ніж він очікує.

Наприклад, у нас чітко розподілено функціональне призначення кожного приміщення під комерцію. Так, приміщення під дитячий садок не продається, воно у нас в резерві. Крім того, мешканці будинку можуть потрапляти в комерційні об'єкти з холу, а для інших відвідувачів у нас буде вхід з вулиці. Таким чином, ми розмежовуємо потоки і забезпечуємо додатковий рівень безпеки, комфорту та приватності.

- Як вважаєте, яких проектів не вистачає Києву?

Потрібно розуміти, що ринок у нас розвивається дуже активно. Компанії переглядають фасадні рішення, поглядають у бік енергоефективних технологій. Повторюся: виживе найсильніший, тому зараз всі намагаються йти в ногу з часом. Перспективним для ринку нам здається формат апартаментів, який поки ще не був реалізований у класі бізнес. Зараз у нас багато майданчиків у розробці, це топові локації. Ми не боїмося труднощів, заходимо і розвиваємо території, які не всім забудовникам вдавалося освоїти.

Ліцензія ДАБІ № 7-Л від 15.02.2017 року, дозвіл на виконання будівельних робіт
№ ІУ 113180890305 від 30 вересня 2018 року.

Ліцензія ДАБІ № 17-Л від 12.05.2016 року, дозвіл на виконання будівельних робіт
№ ІУ 115142030457 від 22 липня 2014 року.

Дозвіл на виконання будівельних робіт № ІУ 115143640678 від 30 грудня 2014 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X