Найбільший у світі контейнерний перевізник прозвітував про рекордний виторг і прогнозує збереження проблем у морських перевезеннях

2 листопада 2021, 17:15

Данська Maersk відзвітувала про виторг у $16,6 млрд за підсумками квартал і наростив чистий прибуток у 5,7 раза. У компанії очікують збереження складної ситуації у морських перевезеннях і у 2022 році.

Найбільший у світі контейнерний перевізник Maersk прогнозує, що проблеми на ринках морських перевезень збережуться щонайменше у першому кварталі наступного року, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

У данській компанії очікують, що темпи зростання попиту на контейнерні перевезення у світі зростатимуть швидше, ніж очікувалося раніше. У компанії вважають, що цього року обсяг морських вантажних перевезень у світі зросте на 7-9%, що на 1 процентний пункт більше за попередній прогноз.

У той же час, Maersk очікує уповільнення темпів зростання світового попиту на контейнерні перевезення наступного року до 2-4%. У компанії зазначають, що перешкоди для торгівлі та зростання цін, схоже, починають впливати на настрої споживачів. Зазначається, що у США та Європі споживачі починають більше витрачати на послуги.

За підсумками третього кварталу Maersk звітував про зростання виручки на 68% у річному вимірі — до $16,6 млрд. Показник EBIT зріс до $5,86 млрд порівняно з $1,29 млрд за аналогічний період минулого року, компанія підтвердила прогноз EBIT на 2021 рік. рік на рівні $18-19 млрд.

Чистий прибуток перевізника склав $5,461 млрд — це в 5,7 раза більше, ніж за той же період 2020 року.

За даними компанії, середня величина фрахтової ставки у третьому кварталі була на 87% вищою, ніж у третьому кварталі 2020 року. Порівняно з другим кварталом ставки фрахту зросли на 17%.

Раніше експерти прогнозували, що збої в глобальних ланцюжках поставок продовжаться до середини наступного року через Дельта-варіант коронавірусу.

Тоді агентство Bloomberg зазначало, що ті, хто страждає від нестачі ключових компонентів і підвищення цін на сировину і енергоресурси компанії, змушені торгуватися за місця на судах, доводячи фрахтові ставки до рекордних значень.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X