Львівський ринок Шувар почав експортувати смородину до Польщі

7 липня 2016, 19:07
На початку липня Ринок сільськогосподарської продукції Шувар (Львів) відправив перші партії смородини в Польщі, передає Інтерфакс-Україна

"Ми дуже відповідально готувалися до цієї події: шукали надійних постачальників якісної продукції в Україні і потенційних покупців у Польщі. Перша партія смородини, яку ми експортували на цьому тижні, становила всього кілька сот кілограмів, але цей експеримент, на щастя, виявився вдалим", заявив директор Шувару Ігор Плотиця.

Відео дня

Як зазначає Плотиця, попит на українську смородину в Польщі і Прибалтійських країнах відрізняється стабільністю, тому в кінці поточного тижня заплановано відвантаження ще декількох тонн ягід.

Крім того, львівський ринок запропонував співпрацю українським виробникам. Поки ведуться переговори про співпрацю з новими покупцями на ринку ЄС, серед яких не тільки оптовики, але і переробники.

Раніше Україна майже не постачала ягоди на європейський ринок, так як попит на них був відсутній через дефіцит пропозиції якісної смородини за конкурентними цінами.

Згідно з повідомленням від Шувару, в цьому році очікується загальне зростання пропозиції смородини, малини, чорниці та лохини в Україні завдяки збільшенню внутрішнього виробництва. Тому ціни на продукцію можуть бути дещо нижче торішніх, що на фоні відносно низького курсу гривні до основних валют створює досить непогані передумови для експорту.

"У попередні сезони на першому місці за обсягами експорту в Україні була черешня, а на другому – суниця садова (полуниця). Іншу ягоду в свіжому вигляді ми майже не експортували. Але навіть за черешні і суниці обсяги експорту були мізерними, майже вся ягода відправлялася в Росію", зазначає експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Експерт додає, що в цьому році через російське ембарго і відсутність реекспорту через Крим ринок ЄС є найбільш перспективною альтернативою експортних поставок. На думку Гетьман, в українських виробників майже немає "експортного" досвіду. У той час, коли торгові відносини з Росією були трохи краще, майже всі поставки за кордон здійснювалися через перекупників. Також варто врахувати, що вимоги до продукції у російської сторони були значно нижче, ніж в країнах ЄС.

Показати ще новини
Радіо NV
X