Луценко назвав можливим відкриття справи з відмивання коштів у Приватбанку

17 січня 2018, 17:45

Генеральний прокурор Юрій Луценко вважає можливим кримінальне переслідування за відмивання коштів в Приватбанку за результатами розслідування британською компанією Kroll.

Про це він сказав журналістам в середу, 17 січня, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, результати розслідування свідчать, що кошти виводилися безпосередньо на рахунки, підконтрольні акціонерам, власникам Приватбанку для особистих потреб.

Відео дня

"Я також попросив колег з Kroll підтвердити те, що хоча б частина коштів кредитування йшла на особисті потреби: умовно кажучи, яхти, літаки, інші особисті потреби власників. У разі, якщо це надано, також можлива стаття про відмивання брудних грошей і відповідні підозри ", - додав Луценко.

Відзначимо, що у грудні 2016 року, ще до націоналізації, понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше в $5,5 млрд.

Нагадаємо, що НБУ найняв детективне агентство Kroll (Великобританія) і консалтера AlixPartners для проведення forensic audit в ПриватБанку, що визначить масштаб можливих зловживань.

Генеральна прокуратура підозрює колишнє керівництво Приватбанку в розтраті коштів на користь пов'язаних з колишніми акціонерами компаній.

ГПУ з 16 березня 2017 року проводить розслідування відносно колишніх посадових осіб Приватбанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах

Відзначимо, що Приватбанку до націоналізації завдали шкоди мінімум на $5,5 млрд через схеми відмивання коштів.

Британські детективи з'ясували, що центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем і виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині Приватбанку. Вона створювала видимість звичайного клієнтського банку.


Розслідування Kroll відповідає зобов'язанням України перед МВФ, передбачених Меморандумом, "проведення економічного розслідування операцій Приватбанку для визначення, мали місце правопорушення або погана банківська практика в період до його націоналізації".


Раніше повідомлялося, що 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізувати на суму 116,8 млрд грн.

За даними НБУ, на 1 квітня 2017 року за розміром активів банк займав перше місце (237,3 млрд грн) серед діючих банків.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X