Лукашенко заявив про врегулювання нафтогазової суперечки з Росією

10 жовтня 2016, 14:21
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про врегулювання нафтогазового суперечки з Росією, повідомляє БелТА

"Я вчора познайомився з доповіддю уряду з нафтогазових питань з Російською Федерацією. Я так розумію, що чергові баталії закінчені і нам вдалося вийти на підписання відповідного документа. Проблемні питання, принаймні на вчорашній день, були узгоджені і зняті", - зазначив Лукашенко.

Відео дня

За словами віце-прем'єра Володимира Семашка, Мінськ домовився з Москвою про істотне зниження ціни на газ за умови, що білоруська сторона погасить свою заборгованість перед РФ.

"У п'ятницю протокол був підписаний. За протоколом все нафтогазові питання врегульовані. Ідеологія, яка закладена в протоколі, - це прив'язка до внутрішніх російських цін", - заявив Семашко.

На початку жовтня Мінськ заявив, що Білорусь збільшила тарифи для Росії на транспортування нафти всередині країни.

У питанні оплати газу, Мінськ відстоював ціну в $73 за 1000 кубометрів, однак, Газпром мав намір продавати енергоносій по $132.

За приблизними підрахунками, субсидії на поставки російського сировини до Білорусі досягають $3 млрд на рік, що становить левову частку бюджетних доходів країни. Крім того, нафтопродукти з російської нафти складають п'яту частину експорту країни. Більшість експертів називає постачання енергоносіїв за пільговими цінами платою Росії за лояльність Лукашенка

Показати ще новини
Радіо NV
X