Лукашенко шукає альтернативу російській нафті

17 листопада 2016, 15:30
Білорусія опрацьовує альтернативні російському шляхи постачання нафти в країну

Про це заявив президент Білорусії Олександр Лукашенко, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми зараз розглядаємо кілька варіантів. Припустимо, постачання через Україну - а така можливість є. Ми її колись використовували, коли ви (Росія – ред.) перестали нам поставляти нафту. Венесуельську нафту взяли і постачали через Україну по трубопроводу Одеса - Броди, залізничним транспортом на білоруські нафтопереробні заводи", - сказав він.

Відео дня

За його словами, Білорусь переробляє 25 млн тонн нафти, а на Захід поставляється через країну по 60-80 млн тонн російської нафти.

На думку президента, сьогодні у світі не важко знайти альтернативу традиційним постачання нафти. "Це не той світ, коли можна було нахилити. Сьогодні цієї нафти - бери не хочу. Ну так, може бути, дорожче буде... ", - сказав Лукашенко.

Нагадаємо, що в третьому кварталі Росія скоротила постачання нафти в Білорусію з 5,3 млн тонн до 3,5 млн тонн. Віце-прем'єр Аркадій Дворкович і глава Міненерго Олександр Новак пояснювали, що зниження пов'язане з конфліктом по неплатежах Білорусі за російський газ. У четвертому кварталі поставки планувалося додатково урізати ще на 500 тис. тонн-до 3 млн тонн.

Мінськ, у свою чергу, пообіцяв погасити заборгованість за поставлений Росією в 2016 році в республіку газ до 20 жовтня. Однак станом на 28 жовтня офіційна інформація про погашення Білорусією заборгованості за газ не надходила.

Показати ще новини
Радіо NV
X