Лобісти США зверталися до послів щодо зняття санкцій з компанії Дерипаски - ЗМІ

15 липня 2018, 08:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американська лобістська компанія намагалась переконати послів Франції, Німеччини та низки інших країн підтримати план зняття санкцій з компанії Русал, якщо російський олігарх Олег Дерипаска позбудеться контролю над цією компанією. Про це повідомляє Голос Америки із посиланням на документи, оприлюднені Міністерством юстиції США.

Зазначається, що лобістська фірма Mercury LLC розробила повідомлення для, щонайменше, шести послів, які вони мали надіслати американським посадовцям.

У тексті повідомлень йшлося про підтримку плану зменшення пакету акцій Дерипаски у компанії EN+ Group – холдингу, що володіє майже 50% акцій Русала.

Відео дня

З цією метою компанію найняв член Британської Палати лордів консерватор Ґреґорі Баркер. Кожного місяця компанія мала отримувати 108,5 тис. доларів за роботу.

Точних даних щодо того, скільки послів надіслали ці листи, наразі немає. Однак відомо, що лист надіслав посол Ямайки. Він також підкреслив своє занепокоєння стосовно майбутнього заводу, яким компанія Русал володіє на Карибських островах.

Аналітик Atlantic Council Андерс Аслунд скептично поставився до перспективи зміни акціонерів Русал, наголосивши, що гігантськими алюмінієвими заводами Сибіру може володіти лише Дерипаска або уряд Росії.

"Видається, що обидві сторони грають у гру: Дерипаска зменшує власну публічність, а Міністерство фінансів США вдає, що сприймає це і послаблює санкції", – зазначив Аслунд.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти сімох російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів.

Раніше у США також заявляли про готовність зняти санкції з Русала, якщо Дерипаска продасть свій пакет акцій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X