Литва приєдналася до розслідування про ввезення в Україну авто на єврономерах

8 листопада 2017, 12:04
Державна фіскальна служба (ДФС) і митні органи Литви почали спільне розслідування щодо законності перебування в Україні автомобілів з литовської реєстрацією

Про це повідомила прес-служба відомства.

"Литовські колеги по запиту української сторони почали розслідування відносно законності ввезення та використання на території України транспортних засобів, зареєстрованих на території Литовської Республіки", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У відомстві також зазначили, що станом на 1 листопада, на митній території України знаходиться понад 59 тис. транспортних засобів з литовської реєстрацією, левова частка яких - 44,6 тис. ввезені в режимі тимчасового ввезення.

Нагадаємо, що на початку вересня у ДФС заявили, що в Україні незаконно перебувають 63,9 тис. автомобілів на іноземних номерах.

В кінці липня Вищий адміністративний суд Києва виніс перше рішення щодо водія автомобіля з іноземними номерами. Штраф склав 420 тис. грн.

Також повідомлялося, що уряд готовий взяти участь в підготовці змін до законодавства, що стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

6-7 вересня під Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою ввести доступне розмитнення для авто з єврономерами.

Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старше 2010 року випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їх технічного стану.

Пізніше глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що вартість розмитнення авто на єврономерах складе від €1 тис.

А на початку жовтня Южаніна заявила, що законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні вже готовий.

Показати ще новини
Радіо NV
X