Європейський авіарегулятор визнав літаки Boeing Max безпечними

16 жовтня 2020, 10:57

Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) вважає, що літаки Boeing 737 Max стали досить безпечними після внесених змін.

Про це Патрік Кі, глава регулятора, сказав в інтерв'ю Bloomberg.

За його словами, літаки зможуть відновити польоти вже в цьому році. Після тестових польотів, проведених у вересні, EASA проводить остаточну перевірку документів перед публікацією проєкту директиви щодо льотної придатності для публічного обговорення, яке триватиме чотири тижні.

Відео дня

Хоча розробка ще одного датчика на вимогу регулятора займе від 20 до 24 місяців, це не є для проблемою для відновлення польотів, оскільки він буде потрібен для літаків Boeing 737 Max 10, які представлять в 2022 році.

«Наш аналіз показує, що це безпечно. Досягнутий рівень безпеки достатньо високий. Ми обговорили з Boeing той факт, що за допомогою третього датчика ми зможемо досягти ще більш високого рівня безпеки», - сказав Кі.

Нагадаємо, в березні минулого року літак Boeing 737 MAX 8 розбився в Ефіопії всього через шість місяців після авіакатастрофи за участю цієї ж моделі в Індонезії. Всього загинуло майже 350 осіб. Після трагедії в Ефіопії регулятори по всьому світу заборонили літакам сімейства MAX літати. Дані розслідувань свідчать, що причина авіакатастроф — проблеми з системою управління польотом у літаків сімейства 737 MAX. Авіакомпанії почали відмовлятися від уже укладених з Boeing контрактів на поставку цього типу літака, що на руку головному конкурентові Boeing — компанії Airbus.

Реакція Boeing на кризу викликала багато запитань. Компанія не зразу звільнила гендиректора Денніса Мюленбурга і не провела незалежне розслідування. У Boeing неодноразово заявляли, що незабаром літаки сімейства 737 MAX зможуть відновити польоти і продовжували їх будувати. Їх вже накопичилося близько 400. Під кінець року компанія змінила свою стратегію: призупинила виробництво літаків 737 MAX і все ж звільнила Мюленбурга. Рада директорів вирішила, що зміна керівництва необхідна для відновлення довіри до компанії. Новим гендиректором став Девід Калхун.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X