lifecell вирішив запустити першу в Україні мережу Інтернету речей

24 липня 2018, 18:52

Мобільний оператор lifecell і оператор мережі Інтернету речей IoT Ukraine починають побудову першого сегмента мережі Інтернету речей, використовуючи технологію LoRaWAN.

Про це повідомляється у прес-релізі оператора.

Тестова експлуатація запланована на серпень, першим етапом спільного проекту передбачено забезпечення покриття для Києва.

Відео дня

Згідно з ним, на даний момент починається установка перших 40 базових станцій, що дозволить покрити більше 90% території міста і дасть можливість підключити близько 200 тис. пристроїв.

Відзначається, що під час першого етапу проекту планується тестування онлайн рішення для розумного міста, логістичних сервісів, моніторингу навколишнього середовища, розумного будинку і так далі.

"Отримані дані будуть використані клієнтами для тестування функціональних можливостей платформи і датчиків технології Інтернету речей стандарту LoRaWAN. Серед постачальників додатків і гаджетів є як відомі світові, так і українські розробники і виробники", - відзначили в компанії.

За словами президента компанії IoT Ukraine Олега Стефанюка, інвестиції в запуск мережі склали сотні тисяч доларів, однак точної цифри він не назвав, пише liga.net.

"У нас концепція побудови національної мережі, як опорної мережі інтернету речей, на якій може бути сформована екосистема інтернету речей країни. Це розробники додатків, гаджетів, датчиків, платформ, рішень і т.д. Наше завдання - створити середовище", - зазначив він.

У свою чергу, в lifecell вважають, що поширення новітньої технології на території України послужить поштовхом до динамічного розвитку цифровізації і створить сучасну екосистему Інтернету речей в національних масштабах.


LoRaWAN - це технологія передачі даних, що дозволяє забезпечити швидку передачу даних між гаджетами і найбільше покриття. Використання цього стандарту не має на увазі отримання ліцензії.


lifecell (Лайфселл) – входить до трійки найбільших українських операторів мобільного зв'язку. Раніше компанія Астеліт змінила бренд life:) на lifecell. Після ребрендингу компанія змінила свою юридичну назву на Лайфселл для зручності ідентифікації оператора.

Турецька компанія Turkcell викупила 44,9% акцій нідерландської Euroasia Telecommunications Holding, яка володіла Астелітом, у компанії System Capital Management Ріната Ахметова. Тепер Turkcell володіє 100% акцій української Лайфселл.

У 2017 році lifecell отримав 503,6 млн грн чистого збитку порівняно з 928,3 млн грн чистого прибутку в 2016 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X