Lifecell розповів, коли запустить в Україні 4G одразу в 200 містах

26 червня 2018, 16:35

Один з найбільших мобільних операторів України - lifecell - 1 липня запустить швидкісний мобільний інтернет за технологією 4,5G (LTE Advanced Pro) в діапазоні 1800 МГц у 232 населених пунктах України.

Про це заявив директор мобільної мережі lifecell Махмут Ерюретен, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"З 1 липня наша ліцензія починає працювати. Ми готові представляти послуги в 4,5G в 232 населених пунктах України", - сказав він.

Відео дня

Він також уточнив, що до кінця року компанія має намір охопити 15 млн населення країни даною послугою.

За його словами, компанія вводить в експлуатацію нові базові станції для надання таких послуг.

"Обсяг переданої інформації буде більш потужним. Ці станції побудувала наша команда інженерів", - додав він.

Як уточнив головний виконавчий директор lifecell Ісмет Язиджі, даний стандарт зв'язку буде представлений в 17 областях України.

За словами Ерюретена, інвестиції компанії в запуск 4,5G склали $ 45 млн. До кінця року планується вкласти ще $ 40 млн.

Паралельно із запуском нового стандарту інтернет-послуг компанія у співпраці з General Mobile виведе на ринок два смартфона.

"Мені дуже приємно, що ми входимо на ринок України спільно з lifecell. Уже в 33 країнах ми разом змогли ввести еру 4G", - сказав глава правління General Mobile Себахаттін Яман.

За його словами, General Mobile заходить на ринок України ексклюзивно з lifecell.

"Телефони можна буде купити в великих магазинах, а також в ряді роздрібних магазинів, проте поки не скажу, в яких саме", - сказав Яман.

Він повідомив про плани продати телефони для 100 тис. користувачів і збільшити цей показник до 1 млн до кінця 2019 року.

Раніше інший мобільний оператор - Vodafone заявляв, що також почне запуск мережі 4G з 1 липня.

Нагадаємо, що 6 березня 2018 року відбувся тендер з продажу частот для 4G-зв'язку. Велика трійка українських операторів - Київстар, Vodafone і lifecell сумарно витратили 5,4 млрд грн за 6 лотів в діапазоні 1800 МГц. Найбільшим покупцем став Київстар, який витратив на три лоти 2,8 млрд грн, потім йде Vodafone - 1,8 млрд грн, а lifecell - 795 млн грн.

30 березня Vodafone запустив 4G-зв'язок в діапазоні 2600 МГц в 20 містах України.

При цьому, два найбільших оператора, Київстар та Vodafone, заявили, що в діапазоні 2600 МГц 4G-покриття буде точковим. Базові станції на цих радіочастотах мають радіус дії близько 500 метрів. Обидві компанії заявили про намір встановити по 500 подібних станцій в місцях з найбільшим споживанням мобільного інтернет-трафіку.

Показати ще новини
Радіо NV
X