Укрзалізницю хочуть розділити на три-п'ять компаній — Лещенко

9 липня 2020, 15:03

В результаті анбандлінга, Укрзалізницю можуть розділити на три-п'ять компаній.

План реструктуризації АТ Укрзалізниця передбачає поділ компанії на три-п'ять спеціалізованих вертикалей. Про це в інтерв'ю Інтерфакс-Україна розповів член наглядової ради компанії Сергій Лещенко.

Відео дня

«У представленому нам план реструктуризації Укрзалізниці обговорюється анбандлінг компанії - є різні підходи, які передбачають створення від трьох до п'яти вертикалей. Вантажо- і пасажироперевезення, інфраструктура, ремонтна вертикаль і вертикаль непрофільних активів. Але це, звичайно ж, ідеальний план», - заявив Лещенко.

Також він підкреслив, що компанії вже рік не вдається виділити в окрему компанію хоча б пасажирську вертикаль і перестати її субсидувати за рахунок вантажоперевезень.

«Мені сьогодні дуже прикро, що коли були сприятливі умови для компанії момент був упущений. І ми потрапили в якусь центрифугу, коли нам одночасно потрібно і антикризову програму приймати, і компанію реформувати», - заявив він.

Також Лещенко додав, що Укрзалізниця залишається величезним національним надбанням, яким потрібно правильно скористатися і яке з часом буде втрачати свою цінність, якщо його не підтримувати і не модернізувати. Він підкреслив, що закупівлі, штат, видаткову частину Укрзалізниці потрібно «максимально оптимізувати».

«Нехай навіть від цього виграють не всі - хтось отримає більше замовлень, хтось закриється або буде звільнений. Але в цілому компанія повинна залишитися у виграші. І багато в чому це буде залежати від нового глави компанії», - додав Лещенко.

Нагадаємо, що у вересні 2019 року міністр інфраструктури В'ячеслав Криклій заявляв про плани розділити Укрзалізницю на три компанії. Планувалося, що один оператор буде відповідати за інфраструктуру, другий - за вантажні перевезення, а третій за пасажирські.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X