Латвія виступила проти будівництва Північного потоку-2

27 жовтня 2015, 23:58
365
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Будівництво потоку - сумнівний принцип європейської солідарності

Прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма розкритикувала російський проект Північний потік-2, в рамках якого російський Газпром і кілька західноєвропейських компаній планують прокласти другу гілку газопроводу по дну Балтійського моря

"Європі слід було б бути більш послідовною щодо своєї позиції в питанні сприяння незалежності від Росії", - заявила прем'єр-міністр, повідомляє Delfi.

Раніше Міністр економіки Дана Рейзниеце-Озола в інтерв'ю Латвійському ТБ сказала, що проект Північний потік-2 свідчить про нездатність Європи у відповідальні моменти бути солідарною.

"Я вже сказала європейським колегам, що в наших діях немає послідовності. Правою рукою ми пишемо стратегію енергетики, лівою - будуємо Nord Stream 2, що ніяк не свідчить про нездатність Європи у відповідальні моменти бути солідарною", - сказала вона.

Міністр оцінює цей проект критично, заявивши, що "була б рада, якщо б проект не був реалізований".

За словами Рейзниеце-Озол, будівництво потоку - сумнівний принцип солідарності, "виймаємо з кишені в ті моменти, коли центральна європейська влада хоче змусити якусь країну прийняти невигідні для неї рішення". Як приклад міністр призводить питання розподілу біженців, де солідарність - "одне з гучно вживаних слів, в той же час в інших питаннях про неї часом забувають, як в питанні Nord Stream".

Раніше Польща заявила, що газопровід Північний потік-2 (Nord Stream) суперечить енергетичній політиці ЄС і вона буде піднімати питання про недоцільність його будівництва.


Газопровід Nord Stream протяжністю 1224 км з'єднує російський Виборг і німецький Грайфсвальд по дну Балтики. Потужність діючих двох ниток системи становить 55 млрд кубометрів газу в рік.

Акціонерами Nord Stream - оператора газопроводу - є Газпром (51%), німецькі Wintershall Holding GmbH (підрозділ концерну BASF) і E. ON Ruhrgas AG (підрозділ концерну E. ON) - по 15,5%, голландська nv Nederlandse Gasunie і французька GDF SUEZ володіють по 9% в проекті.

Вибір редакції

Авто

Сьогодні, 07:02

article_img
Чак Норріс відпочиває. Тест-драйв Ford Ranger
Політика

Сьогодні, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
Країни

Сьогодні, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни

Головне

Події

Сьогодні, 14:57

article_img
У Львові помер 98-річний лідер бандерівського крила ОУН
Події

Сьогодні, 13:14

article_img
Українські військові збили дрон окупантів із вибухівкою
Політика

Сьогодні, 21:04

article_img
УП: Зеленський розказав, що робитиме з російською кінокомпанією