Мінус Зеленський. Що відбувається з бізнесом Кварталу-95 і як цим користуються конкуренти

2 серпня 2020, 09:09
NV Преміум

Після того як Володимир Зеленський почав працювати на Банковій, справи у його шоу Вечірній квартал пішли гірше, і цим oдразу скористалися конкуренти з гумористичного цеху, пише журнал НВ.

П 'ять років тому Студія Квартал-95 уперше дала можливість своєму засновнику Володимиру Зеленському відчути себе президентом — у листопаді 2015 року компанія випустила в ефір 1+1 серіал Слуга народу, що став відомим і знаковим для країни.

Відео дня

На той момент гумористичний комбінат криворізьких гумористів був на вершині: він знімав серіали і повнометражні комедії, випускав низку телевізійних шоу, головним з яких був Вечірній квартал. За оцінкою PricewaterhouseCoopers, вартість останнього як торгової марки склала 45,8 млн грн, а шоу Розсміши коміка — 14,6 млн грн. Лише торік як роялті Зеленський отримав за них 5,4 млн грн — це третина всього його доходу за 2019-й.

За оцінками експертів, річний оборот дітища чинного президента — з урахуванням всіх телешоу, серіалів і фільмів — становить приблизно $5−7 млн. І в цьому сенсі цей комбінат сміху став № 1 на гумористичному ринку країни.

Втім, цінність Кварталу не тільки у грошах. Студія дала президенту цілий пул людей, що складають нині його найближче оточення, починаючи з голови ОП Андрія Єрмака і першого помічника глави держави Сергія Шефіра.

За оцінками Комітету виборців України, з 30 осіб, які так чи інакше були близькі до Зеленського й отримали значні пости, дюжина прийшла з Кварталу.

Але і це ще не все. «Компанія [Квартал] для Зеленського — зразок його досягнень як людини, яка сама себе створила. Значення її просто величезне для нинішнього президента», — говорить політолог Петро Олещук.

Утім, як показує практика, вірно й зворотне: Зеленський теж неймовірно важливий для Кварталу. І з його відходом наверх, у владу, справи у соратників-гумористів пішли вниз. На початку 2019-го частка телеглядачів Вечірнього кварталу, за даними індустріального телевізійного комітету, становила 28% від їх загальної кількості, а в червні того ж року, після інавгурації Зеленського, опустилася до 13%. Далі почалася смуга невеликих злетів і очевидних падінь, зокрема викликаних ще й коронавірусом, через який постраждали концертна діяльність і зйомки нових програм.

Показати ще новини
Радіо NV
X