Кувейт пообіцяв низькі ціни на нафту
Зокрема, цьому сприятиме дисбаланс попиту і пропозиції на ринку нафти. Очікується, що до 2020 року ціни продовжать коливатися в діапазоні $40-60.
Представник Кувейту вважає, що швидше за все у першому півріччі середня ціна виявиться нижчою $30, проте вже в другій половині року перевищить цю позначку. Причиною збереження низьких цін він назвав перевиробництво і низькі темпи зростання попиту, в результаті чого пропозиція на світовому нафтовому ринку стабільно перевищує попит.
"Приріст світового попиту на нафту складе, як очікується, близько 1,2 млн барелів на добу, що менше, ніж у минулому році", - зазначив аль-Фузайа.
Він особливо підкреслив, що в розвинених країнах накопичені великі запаси нафти, і це також чинитиме тиск на рівень цін, так що перша половина року буде для виробників складною.
Узгодження дійсно ефективних заходів по "стабілізації ситуації" на ринку, на думку аль-Фузайа, неможливе без спільних дій ОПЕК і країн, які не входять в картель. Останні ж, готові до співпраці лише на словах.
Таким чином, проводити надзвичайні засідання ОПЕК з питання низьких цін на нафту безглуздо, резюмував він.
Раніше генсек ОПЕК Абдалла Салем Ель-Бадрі назвав основну умову для відновлення зростання цін на нафту.
За словами генсека, підвищення ціни на нафту пов'язане з вирішенням проблеми надлишку світових запасів газу у сховищах. Як тільки надлишок пропозиції буде подоланий, ціни можуть почати зростати, резюмував Ель-Бадрі.
Зараз же, нафтова промисловість намагається пристосуватися до поточних ринкових умов на фоні того, що рівень світових запасів нафти перевищили середні п'ятирічні значення.