Курченко заблокував Socar поставки палива в Україну – ЗМІ

23 жовтня 2017, 11:04
3748
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Курченко заблокував Socar поставки палива в Україну – ЗМІ - фото

Сокар зупинив поставки російського дизпалива через Курченко

Компанія Сокар Україна призупинила імпорт дизпалива через нові обставини, пише enkorr, посилаючись на власні джерела

При цьому, компанія Перспектива трейдгрупп, що має тісні зв'язки з українським олігархом-втікачем Сергієм Курченко, у вересні реалізувала на внутрішньому українському ринку близько 1 тис. т дизпалива виробництва Газпром нафтохім Салават.

Перспектива трейдгрупп помічена в імпорті близько 1 тис. т дизпалива у вересні. З цього обсягу 420 т було відправлено до Кривого Рогу для АрселорМіттал Кривий Ріг і ще 290 т палива на адресу компанії Імпорт Транс Сервіс (спецімпортера групи WOG).

Решта близько 300 т ДТ Перспектива трейдгрупп поставила на одну з юросіб компанії Marshal до Чугуєва і компанії Донкомплекбуд в Донецьку область.

Посередником при відправці салаватського ДТ на адресу компанії Перспектива трейд є британська компанія LVK Centre Limited. Ця ж компанія виступала посередником при поставках ДТ виробництва Газпром нафтохім Салават для Socar.

Як повідомили виданню в одному з підрозділів Сокар, компанія призупинила поставки в Україну салаватського продукту до з'ясування всіх обставин.

"Ми стоїмо на паузі, умови поставок змінилися", - сказав співрозмовник.

Перспектива трейдгрупп зареєстрована у 2014 році в Києві за адресою вул. Шолуденка, 1-б на Світлану Глущенко, що проживає в Харкові на вул. Щербакова. Вона ж є директором.

У 2016-2017 роках Перспектива трейдгрупп фігурувала у розслідуваннях СБУ і Нацполіціі, що проводяться щодо бізнесу Курченко. Зокрема, на початку 2016 року слідчі поліції проводили виїмку документів на її адресі реєстрації, які свідчили про фінансово-господарських взаємовідносинах цієї компанії з рядом структур Курченко, такими як ФК Металіст, Металіст Холдинг і інші. Також ця компанія фігурувала в розслідуванні СБУ щодо фінансування терористичної "ЛНР".

Крім того, Перспектива трейдгрупп була однією з трьох юридичних осіб, які у квітні 2017 року озвучувалися на нараді Міненерго РФ в якості можливих монопольних одержувачів російського ЗВГ в Україні. Тоді ЗМІ вперше пов'язували цю компанію бізнесом Курченко.

Нагадаємо, що з 2015 року Росія ввела особливий режим експорту дизельного палива в Україні, визнавши його товаром подвійного призначення. З 2016 року російські виробники повинні отримувати дозволи ФСТЕК, надаючи найдетальнішу інформацію про одержувачів цієї продукції в Україні. З 2016 року єдиним постачальником ДТ в Україні є компанія Роснефть, яка працює через швейцарського трейдера Proton Energy Group SA Поставки здійснюються виключно через нафтопродуктопровід Самара - Західний напрямок.

Також повідомлялося, що торговий дім Сокар Україна почав поставки в Україну дизельного палива виробництва російської компанії Газпром нафтохім Салават.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

25 березня, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
8904
Компанії/Ринки

25 березня, 19:56

thumb img
Ахметов виграв суд у держави і залишив собі Укртелеком
4439
Події

Вчора, 18:31

thumb img
Принципи перших. П'ять надихаючих історій відомих українок – про те, як досягти успіху
2700

Головне

Політика

Вчора, 11:59

thumb img
ЄС запропонував Раді допомогу експертів для підготовки законопроектів про незаконне збагачення
Події

Вчора, 10:58

thumb img
Справу про незаконне збагачення заступника голови Служби зовнішньої розвідки Семочка закрито - ЗМІ
Геополітика

Вчора, 15:39

thumb img
Європарламент проголосував за скасування переведення годинників