Курченко заблокував Socar поставки палива в Україну – ЗМІ

23 жовтня 2017, 11:04
Компанія Сокар Україна призупинила імпорт дизпалива через нові обставини, пише enkorr, посилаючись на власні джерела

При цьому, компанія Перспектива трейдгрупп, що має тісні зв'язки з українським олігархом-втікачем Сергієм Курченко, у вересні реалізувала на внутрішньому українському ринку близько 1 тис. т дизпалива виробництва Газпром нафтохім Салават.

Відео дня

Перспектива трейдгрупп помічена в імпорті близько 1 тис. т дизпалива у вересні. З цього обсягу 420 т було відправлено до Кривого Рогу для АрселорМіттал Кривий Ріг і ще 290 т палива на адресу компанії Імпорт Транс Сервіс (спецімпортера групи WOG).

Решта близько 300 т ДТ Перспектива трейдгрупп поставила на одну з юросіб компанії Marshal до Чугуєва і компанії Донкомплекбуд в Донецьку область.

Посередником при відправці салаватського ДТ на адресу компанії Перспектива трейд є британська компанія LVK Centre Limited. Ця ж компанія виступала посередником при поставках ДТ виробництва Газпром нафтохім Салават для Socar.

Як повідомили виданню в одному з підрозділів Сокар, компанія призупинила поставки в Україну салаватського продукту до з'ясування всіх обставин.

"Ми стоїмо на паузі, умови поставок змінилися", - сказав співрозмовник.

Перспектива трейдгрупп зареєстрована у 2014 році в Києві за адресою вул. Шолуденка, 1-б на Світлану Глущенко, що проживає в Харкові на вул. Щербакова. Вона ж є директором.

У 2016-2017 роках Перспектива трейдгрупп фігурувала у розслідуваннях СБУ і Нацполіціі, що проводяться щодо бізнесу Курченко. Зокрема, на початку 2016 року слідчі поліції проводили виїмку документів на її адресі реєстрації, які свідчили про фінансово-господарських взаємовідносинах цієї компанії з рядом структур Курченко, такими як ФК Металіст, Металіст Холдинг і інші. Також ця компанія фігурувала в розслідуванні СБУ щодо фінансування терористичної "ЛНР".

Крім того, Перспектива трейдгрупп була однією з трьох юридичних осіб, які у квітні 2017 року озвучувалися на нараді Міненерго РФ в якості можливих монопольних одержувачів російського ЗВГ в Україні. Тоді ЗМІ вперше пов'язували цю компанію бізнесом Курченко.

Нагадаємо, що з 2015 року Росія ввела особливий режим експорту дизельного палива в Україні, визнавши його товаром подвійного призначення. З 2016 року російські виробники повинні отримувати дозволи ФСТЕК, надаючи найдетальнішу інформацію про одержувачів цієї продукції в Україні. З 2016 року єдиним постачальником ДТ в Україні є компанія Роснефть, яка працює через швейцарського трейдера Proton Energy Group SA Поставки здійснюються виключно через нафтопродуктопровід Самара - Західний напрямок.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також повідомлялося, що торговий дім Сокар Україна почав поставки в Україну дизельного палива виробництва російської компанії Газпром нафтохім Салават.

Показати ще новини
Радіо NV
X