Курченко монополізував імпорт дизпалива Газпрому в Україну

1 листопада 2017, 10:50
Компанія Перспектива трейдгрупп, що має тісні зв'язки з українським олігархом-втікачем Сергієм Курченко, у жовтні стала єдиним одержувачем в Україні дизпалива виробництва російської компанії Газпром нафтохім Салават

За оперативними даними, обсяг поставок у жовтні зберігся на рівні вересня - близько 1 тис. т, пише enkorr.

Посередником при відправці салаватського дизпалива на адресу компанії Перспектива трейд є британська компанія LVK Centre Limited. Контрактоутримувачем при отриманні Перспективою трейд палива від LVK Centre Limited є компанія Елікор Капітал.

Відео дня

Ця компанія відома тим, що у серпні 2016 року під час активних дій Укргазвидобування і правоохоронців щодо розриву договорів спільного договору, викупила у ряда колишніх партнерів Укргазвидобування по спільній діяльності видобутий ними природний газ. Такі контракти 22 серпня 2016 року були укладені з компаніями Цефей і Карпатнадраінвест.

Нагадаємо, що раніше імпорт салаватського дизпалива контролювала компанія Сокар Україна, але призупинила цю діяльність "через нові обставини".

У 2016-2017 роках Перспектива трейдгрупп фігурувала у розслідуваннях СБУ і Нацполіціі, що проводяться щодо бізнесу Курченко. Зокрема, на початку 2016 року слідчі поліції проводили виїмку документів на її адресі реєстрації, які свідчили про фінансово-господарських взаємовідносинах цієї компанії з рядом структур Курченко, такими як ФК Металіст, Металіст Холдинг і інші. Також ця компанія фігурувала в розслідуванні СБУ щодо фінансування терористичної "ЛНР".

Крім того, Перспектива трейдгрупп була однією з трьох юридичних осіб, які у квітні 2017 року озвучувалися на нараді Міненерго РФ в якості можливих монопольних одержувачів російського ЗВГ в Україні. Тоді ЗМІ вперше пов'язували цю компанію бізнесом Курченко.

Нагадаємо, що з 2015 року Росія ввела особливий режим експорту дизельного палива в Україні, визнавши його товаром подвійного призначення. З 2016 року російські виробники повинні отримувати дозволи ФСТЕК, надаючи найдетальнішу інформацію про одержувачів цієї продукції в Україні. З 2016 року єдиним постачальником ДТ в Україні є компанія Роснефть, яка працює через швейцарського трейдера Proton Energy Group SA Поставки здійснюються виключно через нафтопродуктопровід Самара - Західний напрямок.


Перспектива трейдгрупп зареєстрована у 2014 році в Києві за адресою вул. Шолуденка, 1-б на Світлану Глущенко, що проживає в Харкові на вул. Щербакова. Вона ж є директором.

Показати ще новини
Радіо NV
X