«Виставляють у вільний продаж». Чи можна купити пальне у Києві без черг

15 червня, 18:07
Дефіцит палива в Україні - що змінилося у червні (Фото:lightpoet/depositphotos)

Дефіцит палива в Україні - що змінилося у червні (Фото:lightpoet/depositphotos)

На деяких АЗС у столиці можна заправити автомобіль уникнувши витрати часу на стояння у довгих чергах.

Заправити авто газом на заправках столиці можна швидко, оскільки здебільшого черг за ним немає. Про це розповів директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. «Єдиний виняток – станції, де газ продається по 37 грн/л (в основному 42-45 грн/л)», - додав він. До речі, раніше НВ порівняв, як змінилися ціни на пальне з травня до червня.

Відео дня

За словами Куюна, зараз у чергах за бензином стоїть приблизно по 20-30 машин, а за дизпаливом - 5-10, що свідчить про позитивну динаміку порівняно із ситуацією у травні. Також він зазначив, що на деяких заправках бачив відсутність черг за бензином та дизпаливом, хоча ті були в наявності.

«Декілька АЗС з дизпаливом були взагалі без черг… Днями масову інтервенцію зробила мережа KLO — бензин був майже на всіх станціях. Періодично роблять "вилазки" AMIC та UPG.

"Маршал" виставив на вихідних А-95 по 62 грн, черг не було, але за два дні стела знову згасла. Те саме сталося і з БРСМ. У "Привату" (ANP) у столиці трохи станцій, але він є одним із найстабільніших продавців бензину. Цікаво, що основні обсяги сітки продають через свою програму, про що говорять черги на станціях, навіть якщо там горять нулі. Ця зростаюча активізація призвела до зниження тиску на WOG і ОККО, які виставляють товар у вільний продаж щодня», - поділився експерт.

Також він розповів, що порівняно з довоєнним періодом, зараз у два рази зросла кількість імпортерів бензину та ДП.

Куюн спрогнозував, що незабаром українці знову зіткнуться з наступним піковим підвищенням попиту на пальне: «Я не говоритиму, що проблеми скінчилися, до цього ще дуже далеко. Постачання зростає, але й споживання не стоїть на місці. Повертаються люди, що активізується бізнес. А в серпні-вересні на нас чекає сезонний пік споживання».

Нагадаємо, раніше НВ розповідав, коли експерти прогнозують закінчення дефіциту палива в Україні і як змінюватиметься ціна на нього.

Редактор: Лілія Вітюк
Показати ще новини
Радіо НВ
X