Кубів пояснив, з чим пов'язана передача управління Укртрансгазом

16 вересня 2016, 17:49
Укртрансгаз передали в управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) у зв'язку з виконанням Третього енергетичного пакету

Про це заявив перший віце-прем'єр – глава МЕРТ Степан Кубів, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми виконуємо договір Третього енергетичного блоку по розширенню повноважень структур і виконання диверсифікації ризиків. Це, по-перше. Друга позиція, закладена в цьому наказі Міністерства економіки, будується на виконанні незалежності впливів оператора на господарську діяльність підприємств. Це три позиції, які вимагають цього рішення", – сказав він.

Відео дня

За його словами, вчора, 15 вересня, він спілкувався з представниками ЄБРР та юридичними службами.

Він зазначив, що реформа не буде простою, як намагаються видати ті, хто хоче її заблокувати.

"Цей процес не буде вирішено протягом одного дня або одного рішення. Є зобов'язання, є державна політика", – пояснив Кубів.

Він додав, що його позиція як міністра, а також позиція всього блоку полягає у виконанні зобов'язань Третього енергоблоку, чіткому поділі операторав веденні господарської діяльності, та публічності, прозорості та однозначності.

Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі забрало собі функції управління компанією Укртрансгаз та українською газотранспортною системою, без відома компанії НАК Нафтогаз України внісши зміни у статут монополіста паливно-енергетичного комплексу країни.

Пізніше ЄБРР висловив стурбованість інформацією про передачу Укртрансгазу МЕРТ.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X