КСУ відклав розгляд по тлумаченню норм про землю. Не набрали кворум

9 листопада 2020, 16:43

Велика палата Конституційного суду України відклала розгляд за поданням про тлумачення норм Конституції про землю як основне національне багатство.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Справа відкладено в зв'язку з відсутністю кворуму", - повідомили в суді.

Також наголошується, що четверо суддів КСУ, які не голосували за рішення щодо антикорупційного законодавства, відмовилися від участі в слуханнях великий палати суду. Це сталося після того, як один з суддів КСУ Сергій Сас опублікував проєкт рішення суду щодо депутатського подання про роз'яснення декількох статей 13 і 14 Конституції України, які стосуються землі.

Відео дня

Нагадаємо, що 2 листопада Велика палата Конституційного суду України не винесла рішення за поданням щодо тлумачення норм Конституції про землю як основному національному багатстві.

Через те, що суд розглядав подання у закритому режимі, глава фракції Слуга народу Давид Арахамія 2 листопада приїхав в КСУ за роз'ясненнями. Пізніше в той же день він заявив журналістам, що Конституційний суд не планує найближчим часом розглядати подання народних депутатів про неконституційність закону про землю. Арахамія заявив, що розгляд КСУ стосується тлумачення кількох понять про землю.

Пізніше в пресслужбі КСУ заявили, що поки не приймали ніяких рішень про земельну реформу і продовжать розгляд справи.

Нагадаємо, що Конституційний суд отримав подання про визнання неконституційним закону про ринок землі 4 травня. Подання подали 48 народних депутатів, багато з яких є членами фракції Батьківщина. На думку депутатів, закон не відповідає низці статей Конституції України. Подання підписала, зокрема, глава політсили Юлія Тимошенко.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X