Kroll з'ясувала, хто був організатором махінацій всередині Приватбанку

16 січня 2018, 13:52

Центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем та виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині Приватбанку, до якої були залучені сотні працівників банку. Вона створювала видимість звичайного клієнтоорієнтованого банку.

Про це свідчать дані незалежного розслідування компанії Kroll, передає Національний банк України (НБУ).

“Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів та сприяла руху коштів за сотнями кредитних договорів на мільярди доларів в інтересах осіб, пов'язаних з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб”, - йдеться у повідомлені.

Відео дня

У повідомлені НБУ йдеться, що тіньова банківська структура управляла корпоративним кредитним портфелем пов'язаних осіб. "Під її контролем надавалися нові кредити, які зазвичай використовувались для погашення основної суми та відсотків за наявними кредитами пов'язаних осіб (циклічне перекредитування)", - говориться у повідомлені.

Крім того, тіньова структура забезпечувала здійснення транзакцій з метою приховати джерело та справжнє призначення кредитних коштів, створюючи видимість звичайного клієнтоорієнтованого банку. Банк залучав кошти українських та закордонних вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування.

В НБУ зазначають, що для того, щоб якомога довше приховувати значний ризик, який виник під час кредитування пов'язаних осіб, Приватбанк неодноразово надавало неправдиву інформацію щодо свого фінансового стану, що могло бути досягнуто через систематичну фальсифікацію фінансової звітності колишнім менеджментом банку.

Читайте також: Коломойський прокоментував розслідування Kroll щодо махінацій в Приватбанку

Інфографіка: презентація НБУ за підсумками розслідування

Зазначається, що у грудні 2016 року, ще до націоналізації понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше в $5,5 млрд.

Розслідування Kroll відповідає зобов'язанням України перед МВФ, передбачених у Меморандумі, "проведення економічного розслідування операцій Приватбанк для визначення, чи мали місце правопорушення або погана банківська практика у період до його націоналізації".

Раніше повідомлялося, що 18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

За даними НБУ, на 1 квітня 2017 року за розміром активів банк займав 1-е місце (237,3 млрд грн) серед діючих банків.

Нагадаємо, що Приватбанку до націоналізації завдали збитків щонайменше на $5,5 млрд через схеми відмивання коштів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X