АрселорМіттал хоче вивести бізнес із заготівлі лому на аутсорсинг

15 вересня 2017, 08:46
253
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: rkd.dp.ua

На меткомбінат вже приїжджали такі американські компанії, як Fenix і Harsco

Металургійний комбінат АрселорМіттал Кривий Ріг (АМКР) планує вивести в аутсорсинг процес ломозаготовки в копровому цеху підприємства

Про це заявив керівник проектів і програм технічної адміністрації АМКР Олександр Зозуля, пише UAprom.

"Все ще приймаємо спроби виводу на аутсорсинг цей бізнес", - сказав він.

За словами Зозулі, після закриття мартенівського цеху після 2020 року перед підприємством постане питання закупівлі металобрухту на вільному ринку, оскільки "мартен дає 100 тис. т в рік оборотного скрапу".

"Він дешевше, ніж магазинний. Взагалі, зараз лом - це як сировину Роттердам +, коштує близько $220-230/т. Більш того, з точки зору ломозаготовки - це не зовсім прозорі схеми, ми несемо витрати, щоб приймати цей лом у постачальників. Але ми не знаємо, де вони його беруть, на яких полустанках. Плюс проблема засмічення скрапу в середньому 2% ", - зазначив він.

Також керівник проектів повідомив, що на меткомбінат вже приїжджали такі американські компанії, як Fenix і Harsco,вони вивчали можливість взяти в аутсорсинг копровий цех, але АМКР не підійшли запропоновані умови.

"Це пов'язано з тим, що копровий цех знаходиться далеко від конвертерного цеху. Тому логістика вбиває всю маржу. Нам було не вигідно, лом перетворювався в золотий", - зазначив Зозуля, додавши, що зараз комбінат заготовляє лом самостійно.

У той же час він додав, що АМКР рік тому організував додаткову четверту ділянку на території переробки прокатних відходів.


АрселорМіттал Кривий Ріг (колишня назва Криворіжсталь) - найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України з повним металургійним циклом.

Включає наступні виробництва: коксохімічне, гірничо-збагачувальне, шахтоуправління з підземного видобутку руди і металургійне. У свою чергу, металургійне складається з аглодоменного, сталеплавильного і прокатного переділів.

Крім того, підприємство спеціалізується на виробництві арматурної сталі і катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталей, а також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий і фасонний прокат, доменний шлак.

Відзначимо, що 2007-му році комбінат перейшов до складу корпорації АрселорМіттал (ключовий співвласник - англійський бізнесмен індійського походження, мільярдер Лакшмі Міттал).

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 20:00

article_img
Аквамен відпочиває. США розробляють підводних бойових роботів
Авто

Сьогодні, 07:01

article_img
Найкращі кросовери з пробігом до $15 тис.
Політика

Сьогодні, 08:35

article_img
Просвітили наскрізь. Сильні і слабкі сторони шести ключових кандидатів у президенти

Головне

Геополітика

Сьогодні, 13:45

article_img
Екс-держсекретар Керрі пояснив, чому адміністрація Обами не надала Україні летальної зброї
Країни

Сьогодні, 10:05

article_img
Мадуро запропонував прийняти план розгортання військ на випадок вторгнення
Політика

Сьогодні, 17:16

article_img
Гроші, будинки, машини. НВ вивертає навиворіт кожного із шести основних кандидатів у президенти