Кримський завод Фірташа припинив платити податок за забруднення Херсонщини

17 квітня 2018, 20:54

Кримська філія підприємства Юкрейніан Кемікал Продактс (до 2014 року - Кримський титан), розташована в окупованому місті Армянськ орендує понад тисячу гектарів в Херсонській області для розміщення хімічних відходів виробництва двоокису титану, але з 2015 року припинила платити екологічний податок за забруднення навколишнього середовища.

Про це повідомили в управлінні Державної фіскальної служби в Херсонській області, йдеться в програмі Наші гроші з Денисом Бігусом.

При цьому на підприємства заявили, що екологічний податок не сплачується у зв'язку з тим, що на підприємстві була відсутня виробнича діяльність.

Відео дня

Крім того, у програмі повідомляється посилаючись на дані Росприродонадзора, в минулому році за результатами перевірки дотримання екологічного законодавства РФ Кримський титан оштрафували на 230 млн рублів (майже 100 млн грн) за недостовірну інформацію про викиди.


Кримський Титан - найбільший виробник діоксиду титану на території Східної Європи. Крім діоксиду титану пігментного, підприємство виробляє червоний залізоокисний пігмент, мінеральні добрива, сірчану кислоту, алюмінію сульфат, рідке натрієве скло, залізний і мідний купорос, соду і літій.


Нагадаємо, що після анексії Криму Кримський титан був перереєстрований в Києві і перейменований в Юкрейніан Кемікал Продактс (Ukrainian Chemical Products). Його майновий комплекс переданий в оренду компанії Титанові інвестиції, зареєстрованій в Москві, яку контролює Дмитро Фірташ.

У вересні 2017 року російський банк ВТБ подав позов в Арбітражний суд Москви з вимогою стягнути $39,4 млн заборгованості з компанії Ukrainian Chemical Products.

У грудні Фірташ задумався перевести кримський бізнес на нову компанію - ТітанАктів. Таким чином, компанія хоче уникнути проблем з бізнесом через судові позови.

В кінці січня цього року, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України виявило нанесення шкоди екології в прикордонних районах Херсонської області в результаті функціонування заводу Кримський титан.

Показати ще новини
Радіо NV
X