Кримінальну відповідальність за контрабанду підакцизних товарів підтримує 90% українців — опитування

1 липня 2021, 13:45

У квітні цього року законопроект про криміналізацію контрабанди до Верховної Ради вніс президент Володимир Зеленський.

Близько 90% підтримують кримінальну відповідальність за контрабанду підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо) у великих та особливо великих розмірах. Про це йдеться в результатах опитування, проведеного Info Sapiens.

Відео дня

Ще 5% - респондентів не згодні з такою ініціативою, а 5% - не змогли визначитися.

Найбільша частка респондентів, які підтримують кримінальну відповідальність за контрабанду підакцизних товарів серед учасників опитування, яким більше 70 років (97%).

Проти такого заходу виступає переважно молодь у віці 18-29 років - 9%.

Дещо рідше, ніж жителі інших регіонів України, підтримують кримінальну відповідальність за контрабанду підакцизних товарів жителі східних і західних областей країни.

Вибірка дослідження становить 1000 респондентів. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення віці 18 років і старше) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.

Нагадаємо, що в квітні цього року президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про криміналізацію контрабанди та підакцизних товарів, а також неправдиве декларування товарів.

Президентський законопроект передбачає штрафи до 2 млн грн і тюремне ув'язнення на термін до 12 років.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X