На деньги ЕИБ. Новый общественный транспорт получат 29 городов Украины — Криклий

24 лютого 2021, 15:13

В рамках двох частин програми з Європейським інвестиційним банком українські міста отримають майже 1000 одиниць громадського транспорту. У першій частині програми беруть участь 11 міст, у другій — 18.

За підтримки Європейського інвестиційного українські міста отримають майже 1000 одиниць нового громадського великогабаритного транспорту в 2021-2022 році. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій на форумі Україна 20, передає Укрінформ.

Відео дня

Зокрема мова йде про автобуси, електробуси, вагони метро і трамваї.

За словами Криклій, протягом цього і наступного року за підтримки Європейського інвестиційного банку більш ніж в 25 містах України з'явиться великогабаритний транспорт.

Міністр також нагадав, що для поліпшення якості громадського транспорту Мінінфраструктури також розробило законопроект, який змінює підхід до суспільно важливих пасажирських перевезень.

Нагадаємо, що в листопаді 2020 року Кабмін схвалив розпорядження Про залучення коштів позики від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) для реалізації проєкту Міський громадський транспорт України II. Сума угоди становить 200 млн євро, а проєкт передбачає оновлення парків громадського транспорту в 18 українських містах.

Попередньо, учасниками проекту стануть: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам'янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса і Чернівці.

Залучення позики від ЄІБ в обсязі 200 млн євро за проектом Міський громадський транспорт в Україні І Кабмін схвалив в жовтні 2016 року.

Тоді до проекту приєдналися 11 міст України: Київ, Харків, Луцьк, Одеса, Львів, Запоріжжя, Суми, Івано-Франківськ, Миколаїв, Тернопіль та Чернігів.

Загальна вартість проекту оновлення громадського транспорту України становить понад 400 млн євро, на які планується придбати більше 280 одиниць тролейбусів, 65 електробусів із зарядними станціями і без, 24 трамвая і близько 10 трамвайних вагонів.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X