Кредити фізичних осіб в банках-банкрутах почали продавати лише на "голландських" аукціонах

5 лютого 2018, 19:27

З першого лютого права вимоги за кредитами фізичних осіб у всіх неплатоспроможних банках виставляються на індивідуальний продаж на голландські аукціони.

Як повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, новий порядок набуває чинності у відповідності до рішення, яке було затверджене ще у грудні 2017 року.

Відео дня

Усі аукціони, як і раніше, відбуватимуться у системі ProZorro.Продажі.

Права вимоги за кредитами фізичних осіб, умови реалізації яких були визначені Фондом раніше до початку лютого, завершать затверджений для них цикл індивідуального продажу за моделлю англійських аукціонів.

"Якщо покупця не буде знайдено – наступного разу вони вже виставлятимуться на голландські аукціони", – зазначають у Фонді.

Кожен непроданий кредит ще раз проторгується індивідуально, але вже за голландською моделлю (початкова ціна продажу – 100% від загальної заборгованості; упродовж одного дня ціна автоматично та покроково максимально може знизитись до 20%). Далі з непроданих активів формуватимуться пули.

Як відомо, з осені 2017 року на голландські аукціони виставляються права вимоги за іпотечними кредитами фізичних осіб таких банків як Надра банк, Дельта Банк, банк Фінанси та кредит, а також Фідобанк.

В Фонді зазначають, що нова модель торгів уже показала свою ефективність. Так, майже за три місяці на голландський аукціон у системі ProZorro.Продажі було виставлено на торги майже 1,8 тис. іпотечних кредитів фізичних осіб. Майже 20% з них було продано уже у ході перших торгів. При цьому ціна продажу склала 88,5 млн грн, або 28% від початкової вартості у 319,5 млн грн, що є досить високим рівнем конверсії, тобто співвідношення загальної суми заборгованості до ціни продажу.

Показати ще новини
Радіо NV
X