Кравцов пояснив, чому Укрзалізниця відмовилася від німецьких електричок

14 травня 2018, 19:53

В. о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов розповів, що Німеччина не погодилася безкоштовно віддати вживані електрички, тому такий проект не є економічно доцільним для компанії.

Про це він заявив у ефірі Радіо НВ.

“До цього додається досить суттєві затрати на їх переобладнання. Вони (електрички - ред.) потребували капітального ремонту і переобладнання під нашу колію. Загально ці витрати призводили до того, що їхня вартість була не меншою, якщо не більшою за модернізацію наших електричок, на яких ми зараз працюємо”, - пояснив Кравцов.

Відео дня

За його словами , існують суттєві питання, чи буде такий проект економічно доцільним, якщо компанії доведеться платити за електрички. За попередніми оцінками компанії, вартість адаптації одного потяга до української залізничної системи складе близько 3-4 млн.

При цьому, Кравцов відзначив, що Укрзалізниця може погодитися на співпрацю, якщо німецька сторона передумає і віддасть вживані електрички безкоштовно.

Нагадаємо, що ще у вересні 2017 року міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна розраховує отримати німецькі старі електрички.

Потім міністр зазначив, що представники керівництва Німеччини попередньо висловили готовність передати Україні електричний рухомий склад для залізниць.

У грудні Омелян запевнив, що Україні в першій половині 2018 року планують передати старі німецькі вагони для приміського сполучення.

Недавно в Укрзалізниці заявили, що компанія більше не розглядає питання отримання німецьких старих приміських поїздів.


Укрзалізниця була перетворена на акціонерну компанію в грудні 2015 року. За підсумками 2017 року компанія отримала 100 млн грн прибутку.

До складу Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна і Придніпровська залізниці, а також інші підприємства і організації єдиного виробничо-технологічного комплексу, що забезпечують перевезення вантажів і пасажирів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X