«Порушують міжнародне право». Країни ЄС виступили проти санкцій США по Північному потоку-2 — Die Welt

14 серпня 2020, 10:43

24 країни Європейського союзу підписали ноту протесту проти втручання Сполучених Штатів у будівництво Північного потоку-2.

Представники 24 країн Євросоюзу направили ноту протесту в Держдеп США, виступивши проти санкцій, за допомогою яких Сполучені Штати мають намір перешкодити завершенню будівництва Північного потоку-2.

Відео дня

Про це з посиланням на відповідний документ пише німецьке видання Die Welt. Текст документа знаходиться в розпорядженні журналістів видання.

У дипломатичних колах виданню підтвердили, демарш, який містить звинувачення США в порушенні міжнародного права, був направлений МЗС Сполучених Штатів ще в середу.

Ноту протесту не підтримали три країни Євросоюзу, однак про які саме держави йдеться - невідомо.

Як зазначає видання DW, Зміст демаршу повторює заяву верховного представника ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля, зроблене ще 17 липня. Тоді Боррель заявив, що «Європейська політика повинна визначатися в Європі, а не третіми країнами».

Раніше Єврокомісія відмовилася визнавати санкції США щодо Північного потоку-2, заявивши що вони порушують міжнародне право.

Нагадаємо, що на початку серпня орендар здатної добудувати газопровід Північний потік-2 баржі відмовився від участі в проекті. Разом з тим інший російський трубоукладач Академік Черський прийшов на Балтику ще два місяці тому, але з тих пір стоїть в німецькому порту Мукран. Робота цих судів в тандемі могла б стати вирішенням проблеми з укладанням, після того як США ввели санкції проти компаній, пов'язаних з Північним потоком-2 , і трубоукладач Allseas в грудні 2019 року вийшов з проекту.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X