Країни, що не входять до ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти

10 грудня 2016, 16:22
Росія і низка інших країн, що не входять до Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК), домовилися скоротити видобуток нафти в 2017 році більш ніж на 600 тис. барелів на добу, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на одного з делегатів на зустрічі у Відні

Як зазначає агентство, угода між країнами ОПЕК і країнами, що не входять в нафтовий картель, підписана вперше за останні 15 років.

"Нам вдалося об'єднати 25 країн ОПЕК і не-ОПЕК навколо ідеї стабілізувати ситуацію на ринку нафти і захистити справедливу ціну на наш товар", - сказав міністр енергетики Венесуели Еулоджіо дель Піно перед зустріччю у Відні.

Відео дня

Раніше НВ повідомляло, що країни ОПЕК вперше за 8 років досягли угоди про колективне скорочення видобутку на 1,2 млн барелів на добу. Таким чином середньодобовий видобуток нафти в країнах ОПЕК повинен становити 32,5 млн барелів.

Зокрема, Саудівська Аравія погодилася обмежити видобуток до 10,06 млн барелів на добу з 10,54 млн в жовтні, а РФ погодилася поетапно скоротити видобуток нафти на 300 тис. барелів на добу.

До ОПЕК входять 14 країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Індонезія, Кувейт, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Нігерія, Саудівська Аравія та Еквадор.

Показати ще новини
Радіо NV
X