Індикатор стану економіки. Котирування міді впали до рівня грудня коронавірусного 2020 року

6 липня, 15:57
Ціни на мідь впали до рівня грудня 2020 року (Фото:sakulich / Pixabay)

Ціни на мідь впали до рівня грудня 2020 року (Фото:sakulich / Pixabay)

Ціни на мідь впали до рівня грудня 2020 року — вартість металу опустилася нижче за $7500 за тонну. Котирування цього металу є важливим випереджальним показником стану світової економіки.

Ціни на мідь впали нижче за $7500 за тонну через побоювання з приводу глобального економічного спаду, які посилили тиск на промислові метали і посилили їх падіння з недавніх рекордних максимумів, пише Bloomberg.

Відео дня

Ще в березні мідь досягала пікової ціни $10 500 за тонну.

Як пише агентство, інвестори стурбовані низкою загроз попиту — від газової кризи в Європі до уповільнення зростання в США та нових спалахів вірусу в Китаї.

Наголошується, що новий раунд масових тестів на коронавірус у Шанхаї підігрів побоювання, що китайська політика нульової толерантності до коронавірусу ускладнить відновлення другої за величиною економіки світу. Країна розглядалася як одне з найпривабливіших місць для попиту.

«Ми ще не перебуваємо в рецесії, але ми, безумовно, спостерігаємо повільніше зростання, і тому мідь не має жодних реальних перспектив для значного зростання», — зазначають експерти.

Знижуються котирування та інших промислових металів - нікелю, алюмінію та олова. Останній квартал для них був найгіршим із часів фінансової кризи 2008 року.

Падіння цін було швидким – у березні цього року індекс шести металів LMEX злетів до рекордно високого рівня на тлі побоювань, що напад Росії на Україну призведе до дефіциту.

Нагадаємо, що 22 лютого - за два дні до нападу РФ на Україну - ціни на мідь зросли до максимуму за майже десять років, перевищивши $9000 за тонну. На зростання цін вплинули обмеження виробництва в Китаї і загроза вторгнення Росії на територію України, яка існувала тоді.

Наприкінці березня цього року ціни на сталь у Європі оновили рекорд напередодні заборони постачання з Росії.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X